Головна Листи Володимирчани долучились до екскурсійного туру вихідного дня

Володимирчани долучились до екскурсійного туру вихідного дня

690

12 лютого відбувся екскурсійний тур вихідного дня, який організував туристично-інформаційний центр спільно з відділом міжнародної діяльності та туризму міськвиконкому. Усі охочі володимирчани, які долучились до туру, мали нагоду здійснити екскурсію до міста Луцька. 

Спершу туристи відвідали музей імені В’ячеслава Липинського у селі Затурці, де дізналися біографію та досягнення видатної постаті української історії. Попри польсько-українське походження, внутрішнім покликом В’ячеслава Липинського завжди була популяризація української мови та культури. На сторінках хроніки “Листи до братів-хліборобів” оживає історія, що, на жаль, актуальна і сьогодні, адже нині наш ворог той самий, що і 100 років тому.
Занурення в історію України, патріотизм, збереження нашої культури та мови, складні життєві обставини та безупинна віра в українську націю – ось що чекало на відвідувачів музею імені В’ячеслава Липинського. До речі, Липинського призвала до служби саме Володимирська військова частина. Тобто, наше місто торкнулося біографії цієї видатної постаті.
Потому тур перемістився у серце Волині 14 століття – Луцький замок. Відвідувачі дізналися, що литовський князь Любарт, який отримав замок як придане його дружини Агрипіни, був тогочасним конкурентом нашому Володимирському палацу. Князі Любарт та Казимир ІІІ постійно змагалися за титул кращого замку. На жаль, до наших днів уцілів лише Луцький замок. Під час екскурсії туристи дізналися легенди замку, цікаві факти з біографії власників замку, а також мали змогу приміряти корону, побувати у в’язниці 16 століття та подзвонити у поштовий, корабельний, пожежний та інші дзвони, які були тогочасними сповіщеннями. Хороша погода сприяла й безлічі фото на фоні величних стін замку.
На завершення туру, екскурсанти відвідали музей сучасного українського мистецтва Корсаків. Наразі саме тут відбувається процес створення найбільшої картини у світі, площею 2000 м2 – руки Петра Антипа. Виставки поєднують у собі експресію сучасного митця, глобальні проблеми людства, неочікувані матеріали та сюжети. У музеї можна побачити скульптури Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки у сучасній інтерпретації. Центральною темою експозиції стала війна та поступове вливання російської літератури й пропаганди в українську культуру. Найбільше враження на відвідувачів справила скульптура “російський агресор” з шипами та кров’ю, а також інші політичні зарисовки, які пронизані вірою в перемогу України.
Туристично-інформаційно центр й надалі готує проведення захопливих мандрівок у вихідні дні, тож стежте за нашими анонсами.