Головна Медицина Луцьк відвідали американські експерти із протезування

Луцьк відвідали американські експерти із протезування

1185

Днями очільник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух зустрівся із командою благодійної організації SpectrumHelp, які прибули до Луцька, аби поділитись досвідом у сфері протезування.

Члени команди, американські протезист Том Маккорі та фізіотерапіст Станіслав Козін, працюють із пацієнтами з ампутаціями вже понад 10 років. Нині вони приїхали в Україну та Луцька зокрема, аби провадити навчання та практичну допомогу українським лікарям у роботі із протезуванням та людьми з ампутаціями.

Візитери оглянули Медичний центр реабілітації учасників бойових дій та поспілкувались із колегами-медиками. Робота у центрі триває постійно, тут приймають на реабілітацію як військових, так і цивільних – у тому ж числі з ампутаціями кінцівок різних ступенів важкості. Однак питання з протезуванням в області досі відкрите, адже кількість пацієнтів тільки збільшується.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух відзначив, що досвід закордонних експертів з протезування є відмінним від українського та стане дуже корисним у випадку співпраці. Адже, як розповіли Том Маккорі та Станіслав Козін, у США протезування, фізіотерапія з адаптацією хворого до нової штучної кінцівки, підбір і пристосування усіх комплектуючих – нерозривно пов’язані в єдиний процес. Разом з тим американські експерти були вражені устаткуванням закладу та рівнем роботи спеціалістів центру, які проходять навчання в Італії та Ізраїлі,

Наприкінці учасники зустрічі обговорили можливість співпраці з американськими протезистами. Зокрема, навчання персоналу центру новим методикам і світовим стандартам, аби з’явилась змога заміняти втрачену кінцівку якісними функціональними протезами синхронно з проходженням реабілітації та пристосування пораненого військового до нових умов.