Головна Медицина Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко ознайомився з роботою Ковельського МТМО

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко ознайомився з роботою Ковельського МТМО

951

В рамках робочого візиту на Волинь міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання. Медичний заклад був укомплектований спецобладнанням, закупленим за державний кошт, тож посадовець приїхав пересвідчитись у ефективності його використання.

Зокрема, з початку повномасштабної війни, до медичних закладів Волині доставлено низку дороговартісного обладнання закупленого МОЗ, серед якого: ангіограф, 10 кисневих станцій, ангіограф, 5 апаратів комп’ютерної томографії, 4 рентген-апарати, 14 апаратів УЗД, 4 електрокардіографи, 6 капнографів тощо.

Серед них – Ковельське МТМО, для якого закупили діагностичне обладнання – комп’ютерний томограф та рентген-апарат. Однак, як зауважив Віктор Ляшко, показник проведених КТ-досліджень у медзакладі на сьогодні досить низький.

Тож міністр рекомендував керівнику медичного закладу Валентину Вітру та очільнику Ковельської територіальної громади Ігорю Чайці активізувати інформаційну-роз’яснювальну роботу серед населення про можливість таких безкоштовних обстежень.

Окрім того, проаналізувати ефективність використання медичного устаткування – таке завдання поставив Віктор Ляшко керівництву установи. Насамперед, збільшити кількість проведених втручань, адже на сьогодні апарат комп’ютерної томографії обслуговує близько 10 чоловік упродовж дня.

Також під час зустрічі міністр охорони здоров’я України акцентував увагу на забезпеченні медиків гідною заробітною платою, яка на початку року була встановлена Урядом. За його словами, 13 500 для медичної сестри та 20 000 для лікаря – заробітна плата, якою має бути забезпечений кожен, який працює повний робочий день.

До слова, як розповів керівник лікарні, трудовий колектив МТМО поповнився 20-ма внутрішньо переміщеними медичними працівниками. Серед них – 10 лікарів та 10 працівників середнього медичного персоналу.