Головна Медицина Мобільна аптека: в Волинській ОДА відбулася робоча зустріч щодо реалізації проєкту

Мобільна аптека: в Волинській ОДА відбулася робоча зустріч щодо реалізації проєкту

909

7 лютого 2024 року, в головній адмінбудівлі краю відбулася робоча зустріч щодо реалізації ініціативи Міністерства охорони здоров’я України зі створення мобільних аптек. Серед запрошених – голови територіальних громад області та представники фармацевтичних компаній.

Як зазначила заступниця голови обласної державної адміністрації Мирослава Якимчук, у віддалених населених пунктах Волині існує проблема із доступом до придбання медичних препаратів.

Про перший успішний досвід відкриття мобільної аптеки на Харківщині розповів начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух. Вона охоплює 80 населених пунктів області і діє виключно у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні аптечні пункти.

Окрім того, назвали чіткі вимоги до створення мобільних аптек, що прописані у ліцензійних умовах. Зокрема, автомобіль повинен містити на зовнішніх поверхнях напис «мобільний аптечний пункт» та інформацію про приналежність до певного ліцензіата (аптеки, аптечної мережі чи інших субʼєктів, що мають відповідні ліцензії). Також у транспортному засобі має бути касовий апарат, холодильне обладнання, контроль температури та вологості повітря тощо.

По завершенню дискусії, вирішили насамперед визначити найбільш віддалені населені пункти, де гостро стоїть проблема доступності ліків. Потому детально проаналізують відповідну інформацію та будуть шукати подальші шляхи вирішення питання.