Медичні технології постійно розвиваються, тому навчання та самовдосконалення дуже важливе для кожного лікаря. Таку думку висловив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко сьогодні, 15 листопада 2023 року, відвідавши Міжнародний лапароскопічний практичний курс, що нині триває у Луцьку.
Як зазначив міністр, тут зібралися провідні спеціалісти з Великої Британії, які передають власний досвід нашим українським хірургам, аби вони працювали в Україні з використанням новітніх технологій.
«Ми, як Міністерство охорони здоров’я, хочемо, аби зростала кількість операцій «одного дня»: коли прооперували і людина в той же день або на наступний могла піти додому, бути зі своєю родиною, поступово відновлюватися. Це буде лише плюс, в тому що буде покращуватися якість надання медичної допомоги», – розповів Віктор Ляшко.
Що стосується обладнання, то наразі в Україні є достатня кількість лапароскопічних стійок. Тим більше, що з початку повномасштабного вторгнення збільшилася кількість оперативних втручань.
Також міністр нагадав, що в рамках третього Саміту перших леді та джентльменів укладено 25 меморандумів про медичне партнерство. Відтак, щомісяця близько 150 медичних працівників їздять за кордон на різноманітні конференції, навчання, підвищення кваліфікації тощо.
«Але для нас більш цікаво, щоб приїжджали в Україну та навчали на тому обладнанні та в тих операційних, що є в Україні. Сьогодні велика кількість іноземних лідерів працює, аби не тільки передати досвід, а й допомогти лікувати і рятувати життя нашим військовослужбовцям. А також сприяють впровадженню інноваційних технологій в Україні», – додав Віктор Ляшко.
До слова, Міжнародний лапароскопічний практичний курс проводиться в рамках Меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я та Благодійним Фондом «Смарт Медікал Ейд Юа», за підтримки Асоціації Лапароскопічних колоректальних Хірургів Великобританії та Ірландії та Королівського Коледжу Хірургів.
За словами президента Асоціації Чарльза Максвела-Армстронга, такий вид хірургічного втручання дозволить не лише заощадити величезний ресурс на лікуванні пацієнтів, а має безліч переваг: зменшує час перебування хворого в лікарні, знижується ризик виникнення післяопераційних ускладнень, дозволяє швидко відновити працездатність та мінімізує больові відчуття.