Головна Медицина На Волині працюють над вдосконаленням медичних послуг для хворих на туберкульоз та...

На Волині працюють над вдосконаленням медичних послуг для хворих на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД

758

У Волинській області відбулася нарада щодо вдосконалення якості надання медичних послуг та психосоціальної підтримки людям, які стикаються з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією/СНІДом.

Участь у заході взяли заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук, представники управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Волинського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру та проекту USAID Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».

Лікування важких хвороб, як-от туберкульоз та ВІЛ-інфекція/СНІД не можна переривати. Тому найперше завдання для відповідних медичних закладів країни з початку війни стало – продовження лікування хворих та їх підтримка.

Так, у Волинському обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі за 9 місяців 2022 року стаціонарно проліковано 399 пацієнтів. Також за діагностикою туберкульозу в диспансерне відділення звернулось 168 внутрішніх переселенців. На амбулаторному лікуванні наразі перебуває 352 пацієнти.

Слід зазначити, що для покращення раннього виявлення недуги в області встановлено 6 систем забезпечення молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу. Зокрема, у минулому році – в КНП «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», КП «Маневицька багатопрофільна лікарня» та КП «Володимир-Волинське ТМО». Цього року – у КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади», КП «Камінь-Каширська ЦРЛ» та Нововолинській ЦМЛ.

За підсумками зустрічі присутні зійшлися на думці, що попри війну протитуберкульозна служба Волині ефективно працює. Також учасники заходу обговорили пріоритетні напрямки розвитку допомоги людям, які стикнулися з туберкульозом та проаналізували ресурси й можливості закладів, аби збалансувати їх бюджет.