Головна Медицина На Волині стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації проти кору

На Волині стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації проти кору

617

Запобігти та попередити поширення захворюваності – головна мета загальнонаціональної кампанії з вакцинації проти кору. Про це повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко сьогодні, 19 липня 2023 року, під час брифінгу.

Кір – дуже небезпечна хвороба, проти якої немає лікування. Але найгірше – це ускладнення після недуги, серед яких: отит, бронхіт, пневмонія, енцефаліт та навіть смерть. Саме тому вакцинація – це єдиний спосіб захистити людину від кору.

Так, за словами Людмили Рожко, в області є достатня кількість вакцини проти кору. Наразі в пріоритеті вакцинація дітей від 1 до 6 років. Адже дитина вважається захищеною, коли отримала дві дози (відповідно до затвердженого календаря щеплень). Якщо дітям, підліткам або дорослим ввели лише 1 дозу, рекомендується ввести наздоганяючу дозу.

«Хочу нагадати, що ми повинні врахувати різні ситуації та обставини, в тому числі й переміщення осіб. Відтак і доросле населення є в групі ризику, а особливо медичні працівники та освітяни. Тож звертаємося до свого сімейного лікаря, педіатра або найближчого закладу первинної медичної допомоги за додатковими роз’ясненнями. Також можна перевірити свій вакцинальний статус. В будь-якому випадку кір має завжди критичний показник охоплення вакцинацією, бо він є дуже заразний. Тому вакцинуємося, захищаємо себе та оточуючих!», – зазначила Людмила Рожко.

Що ж стосується мобільних груп з вакцинації проти кору, то наразі таку можливість розглядають. Але рішення будуть приймати на місцях і за потреби. До слова, а області є два вакцинальні автобуси, які обладнанні всім необхідним для проведення щеплень.

Довідково: В області налічується близько 9 тисяч дітей невакцинованих проти кору, серед них близько 4 тисяч – це діти від 2 до 5 років.