Головна Медицина Ротавірусні та керовані інфекції, гепатит А, коронавірус: стан епідемічної ситуації на Волині

Ротавірусні та керовані інфекції, гепатит А, коронавірус: стан епідемічної ситуації на Волині

1278
коронавірус

У цьому році в області зареєстровано понад 126 тисяч випадків інфекційних захворювань. Переважають гострі респіраторні вірусні інфекції, серед яких і COVID-19. Далі гострі кишкові інфекції, кількість яких в цьому році збільшилася вдвічі. Про це під час брифінгу 15 грудня 2022 року повідомила директор Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко.

Водночас вона нагадала, що лікарі та медзаклади Волині працюють постійно. Всі забезпечені необхідним обладнанням, медикаментами та генераторами.

«Однією з найпоширеніших інфекцій кишкової групи – це ротавірусні інфекції. На жаль, найбільше хворіють діти, а саме 90% від загальної кількості, – зазначила лікар-епідеміолог. – В Україні є ефективна вакцина «Ротарікс» від цієї недуги. Щоб отримати щеплення необхідно звернутися до сімейного лікаря».

Також на Волині прогнозований підйом захворюваності на вірусний гепатит А. На сьогодні зареєстрований 51 випадок, проти шести випадків минулого року за аналогічний період. Найбільшою групою ризику є діти. Проти цього захворювання також є вакцини.

Як повідомила Наталія Янко, в області зареєстровано 8 випадків захворювання на ботулізм. Для того, щоб не захворіти на цю хворобу необхідно дотримуватись технологій приготування страв, не купувати невідому продукцію та не вживати їжу без термічної обробки. При невчасному зверненні до лікаря ботулізм може призвести до смерті.

Є високі ризики захворіти на недуги, які передаються через питну воду. Адже відсутність електро- та водопостачання може привезти до погіршення якості води, тому директор Волинського ОЦКПХ закликала вживати кип’ячену воду.

«Центр профілактики хвороб постійно проводить перевірку питної води з усіх централізованих та децентралізованих джерел водопостачання. Нами проведено понад 11 тисяч досліджень.1,7% за бактеріологічними показниками і майже 2,5% за хімічними показниками не відповідали державному стандарту», – сказала лікар.

Коронавірус також нікуди не зник. Щотижня в області близько 150 людей хворіють на COVID-19. Понад 20% мають важкий перебіг хвороби. Реєструються летальні випадки (в поточному році – 325). Тому необхідно звертатися до лікарів при найменших проявах захворювання.

Щоб зменшити ризик інфікування та виникнення ускладнень необхідно вакцинуватися. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря або в найближчий центр масової вакцинації, пункт щеплення в закладі охорони здоров’я (в області функціонують 87 пунктів щеплення, 26 мобільних бригад та 5 центрів вакцинації населення). Область забезпечена в достатній кількості вакцинами «Коронавак» та «Пфайзер».

«Спостерігається й ріст захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. В нас циркулюють не лише вірус Омікрон, а й вірус грипу А та інші типи вірусів, – зазначила Наталія Янко. – Вакцинація від грипу не входять в календар щеплень, однак в аптеках є вакцини від грипу».

Також вона підкреслила, що запобігти керованим інфекціям можна завдяки вакцинації, яка передбачена календарем щеплень. Це щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, кору, краснухи, епідемічного паротиту, вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції. Вакцини є безоплатними.

Головна санітарна лікарка області зауважила, що на 2023-2024 рік прогнозується підойм захворюваності на кір. Погіршенню ситуації сприяє накопичення невакцинованих дітей. Найменше захищені діти до 1 року (охоплення становить до 40%). На сьогодні не мають захисту понад 11 тисяч дітей.

Дбайте про своє здоров’я та свої рідних. При виникненні симптомів захворювання обов’язково звертайтеся до свого сімейного лікаря чи в найближчий заклад охорони здоров’я. Вакцинуйтеся.