Головна Медицина У Колодяжному провели просвітницький захід в рамках Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом

У Колодяжному провели просвітницький захід в рамках Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом

826

Щорічно з 1 по 31 березня триває Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом. В рамках акції на території Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки обласний центр контролю та профілактики хвороб організував просвітницький виїзний захід.  Це місце було обрано не випадково, адже Леся Українка сама хворіла на туберкульоз кісток.

Головна санітарна лікарка Волині Наталія Янко закцентувала увагу присутніх, що на сьогодні туберкульоз – абсолютно виліковне захворювання і успіх у подоланні цієї недуги залежить від вчасного звернення до лікаря та у дотриманні всіх рекомендацій.

Лікування туберкульозу в Україні безоплатне. Наша держава практикує інноваційні підходи в діагностиці та лікуванні відповідно до найновіших рекомендацій ВООЗ. Щеплення проти туберкульозу є надійним щитом для дітей від важких генералізованих форм захворювання, таких як туберкульозний менінгіт і міліарний туберкульоз у немовлят. Ці форми недуги особливо небезпечні для дітей першого року життя. І саме тому БЦЖ вводять так рано – на 3-5 день життя дитини. Леся Українка померла від туберкульозу кісток дуже рано – у 42 роки. Та якби видатна поетеса народилася зараз, напевно, вона прожила б значно довше і встигла б написати ще більше прекрасних творів.

Під час заходу можна було пройти скринінгове анкетування на туберкульоз. Водночас фахівці Ковельського районного відділу всім бажаючим надавали фахові роз’яснення щодо профілактики та лікування хвороби. Загалом скринінговим анкетуванням щодо ризику на туберкульоз під час акції охопили понад 200 людей.

Також на території музею діяли вже традиційні локації «Території здоров’я», де учасники акції мали змогу:

  • проконсультуватися з сімейним лікарем, дерматологом, психологом, невропатологом,
  • перевірити рівень цукру в крові,
  • перевірити артеріальний тиск,
  • зробити швидкий тест на ВІЛ/СНІД,
  • зробити швидкий тест на гепатит В, С,
  • пройти електрокардіографію,
  • вакцинуватися від хвороб, згідно з Національним календарем щеплень,
  • вакцинуватися проти COVID-19.