Головна Медицина У Ковелі вперше на Волині провели операцію на серці без розрізу

У Ковелі вперше на Волині провели операцію на серці без розрізу

557

Фахівці Центру дитячої кардіології та кардіохірургії (м. Київ) спільно зі спеціалістами Ковельського МТМО виконали процедуру TAVI – транскатетерну заміну аортального клапана.

Про це інформують на сторінці у Фейсбук столичного закладу.

Це сучасна операція, яку роблять у найкращих клініках світу, а відтепер вона доступна і людям на Волині.

Кардіохірург, завідувач відділення мініінвазивної кардіохірургії та транскатетерних процедур Гліб Ємець розповів: «У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії з 2017 року ми розпочали такі операції – ставши піонерами в Україні. Ми раді ділитися досвідом та робити такі операції спільно з колегами на місцях, аби сприяти розвитку сучасних технологій».

Лікарі замінили аортальний клапан без зупинки серця через 3-х сантиметровий розріз. Тривалість операції на серці склала 2 години.

«Нашій пацієнтці 68-м років, вона страждала від критичного стенозу аортального клапана – вади серця, при якій один із основних клапанів майже не відкривається. Зараз вона в стабільному стані», – зауважив завідувач кардіохірургічного центру Володимир Танський.

«Окрім того, ми приємно вражені рівнем надання медичної допомоги у Ковелі – пацієнтам дуже пощастило, що їх здоровʼям опікується команда справжніх професіоналів», – додав Гліб Ємець.

Фахівці столичної клініки дякують за ініціативу адміністрації Ковельського МТМО. Співпраця продовжується і обіцяє бути максимально ефективною.