24 січня, у Луцькому клінічному пологовому будинку підбивали підсумки роботи за минулий рік. Серед присутніх — директор вищезгаданої комунустанови Сергій Сябрук, заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк та начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Лотвін.
Стало відомо: у 2024 році у закладі відбулося 1145 пологів. Народилося 1154 малюки, 591 хлопчик та 563 дівчинки. Цей показник не набагато, але нижчий, ніж у 2022-му та 2023-му роках. Зменшення кількості пологів можна пояснити вимушеною міграцією жінок фертильного віку, а особливо вагітних за кордон у зв’язку з війною в Україні, а також — не завжди коректним дотриманням маршрутизації вагітних екстреною медичною допомогою, – пояснив Сергій Сябрук.
Діяльність пологового, як і раніше, здійснюється за рахунок коштів отриманих від договорів з НСЗУ про медичне обслуговування населення, також власних зароблених коштів та грошей виділених з міського бюджету — це 10 мільйонів 194 тисячі гривень. В основному, ця сума була витрачена на купівлю медичного обладнання, оплату енергоносіїв, обслуговування котельні, ліфтів, утилізацію біовідходів, ремонт оргтехніки. Власні ж надходження пологового — 58 мільйонів гривень.
Говорила про фінанси і заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Зокрема вона зазначила, що у 2024-му для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємства, міська рада надала поворотну фінансову допомогу медикам у сумі 4 мільйони гривень. Термін погашення — грудень 2025-го року.
“Шановні, дорогі працівники будинку, де народжується щастя! Ви і надалі можете бути впевненими у підтримці Луцької міської ради. Я розумію, що не завжди вчасно НСЗУ проплачує вам зароблене, але ми, як місцеве самоврядування, завжди будемо підстраховувати цей процес. Бо цінуємо вашу роботу, ваші вміння”, – сказала Ірина Чебелюк.
Про професіоналізм медиків Луцького пологового начуті і містяни. Адже у 2024-му його поліклінічне відділення відвідали понад 41 тисяча жінок. А акушерів-гінекологів пройшли 27,5 тисяч майбутніх породіль. Чимала заслуга у цьому “Школи відповідального батьківства”, яка діє у стінах пологового будинку. Це групові тренінги, які формують позитивне бачення навколишнього світу. Тематика зустрічей передбачає знайомство учасників з сучасними методами ведення та розвитку вагітності, новітніми технологіями підготовки до пологів, значення грудного вигодовування в житті малюка.
На запитання журналістів — які плани керівництво Луцького пологового має на поточний рік, його директор Сергій Сябрук відповів коротко: працювати ще ефективніше та не боятися змін. Адже незабаром пологовий приєднається до КП “Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади”. За його словами, для пацієнтів не повинно нічого змінитися, бо місце надання послуги— пологовий будинок лишається. Така потреба обумовлена реформуванням закладів охорони здоров’я та кластеризацією лікарень. У складі ж багатопрофільного закладу значно зросте фінансова спроможність пологового, розшириться коло медичних спеціалістів.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)