Головна Медицина Волинська обласна психіатрична лікарня отримала апарат УЗД

Волинська обласна психіатрична лікарня отримала апарат УЗД

998

Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко на сторінці у Фейсбуці. Зокрема очільник області розповів, що ознайомився з роботою медзакладу та спільно із нардепом Валерієм Стернійчуком передали апарат УЗД та медичні засоби.

«Сьогодні спільно із народним депутатом України Валерієм Стернійчуком передали лікарні апарат УЗД, аби фахівці мали можливість проводити необхідну діагностику на місці. Окрім цього, з медичного гуманітарного складу при ОВА надали медикаменти, засоби гігієни, антисептики тощо. Днями плануємо доставити ще генератор на випадок відключення електроенергії. Також Людмила Юрко розповіла, що є необхідність в автомобілі на потреби закладу. Тому дав доручення начальнику управління охорони здоров’я ОДА опрацювати це питання», – йдеться у дописі.

Зі слів головної лікарки закладу, лікарня сьогодні перевантажена через велику кількість пацієнтів, котрі потребують професійної допомоги. Так, потужність лікарні становить 450 ліжкомісць, однак нині в закладі допомога надається 540 особам. З них 145 – це військовослужбовці. Також лікування проходять 30 діток, в тому числі внутрішньо переміщені.

На жаль, реальність в нашій державі така, що кількість людей, яким потрібна буде професійна допомога, навряд чи зменшиться. Неврози, депресії чи будь-які інші розлади – цілком можуть стати наслідком, особливо у післявоєнний час, і багатьом можливо знадобиться реабілітація. І мова не лише про військовослужбовців.

Більше того, необхідно позбутися стереотипу про лікування у таких закладах, адже, як розповіла головна лікарка Людмила Юрко, є люди, що через стереотипи про психіатричну лікарню відмовляються від допомоги, що потім ускладнює процес лікування. Відтак, своїми силами самостійно створюють затишну атмосферу.

«Тож, попри воєнний стан, намагатимемось допомогти медзакладу розвиватись та створювати комфортні умови для людей, котрі звертатимуться туди», – зазначає Юрій Погуляйко.