Головна Медицина У Волинській обласній клінічній лікарні облаштували нове приймальне відділення

У Волинській обласній клінічній лікарні облаштували нове приймальне відділення

1275

Нове відділення облаштували так, аби лікування пацієнтів розпочиналось уже з його порогу. В рамках робочого візиту, 28 травня, медзаклад відвідав голова обласної ради Григорій Недопад та народний депутат Вячеслав Рубльов.

В приймальному відділенні лікарні облаштували спеціальний заїзд для карет швидкої допомоги, зону реєстрації, зону очікування, діагностики. Для тих пацієнтів, які надходять у невідкладному стані, є спеціально облаштовані палати. Найбільше уваги приділили витяжним системам – їх тут 16. Окремо – інфекційний блок. Він має вхід з вулиці, обладнаний пандусом та спеціальними ізоляційними технологіями. Крім того, тут є окремий душ та санвузол.

Також облаштували палати для пацієнтів, які очікують результатів аналізів. До слова, лабораторія, яка буде знаходитися в новому приймальному відділенні, може працювати 24/7. Сюди вже завезли обладнання, каже керівник Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар, а ще подбали про працівників.

«Ми зробили комфортні умови для наших лікарів. У них є ординаторська з усім необхідним, для того, аби медики могли перепочити», – каже Олександр Дудар.

Важливо, що в приймальному відділенні облаштували дві операційних. Їх обладнали спеціальними панелями «Чисте приміщення» для медичних закладів, які можна мити. За словами головного медика закладу, в операційних потрібно ще змінити освітлення на більш сучасне, але це питання вже будуть вирішувати коли з’являться можливості.

«Це окреме місце, яке буде працювати на гострі поступлення. Бо якщо стабільний пацієнт – відправляємо у відділення, ні – в реанімацію, – пояснює Олександр Дудар. – Ми плануємо уже з понеділка вводити сюди працівників».

Крім того, у відділенні буде функціонувати сучасний рентген-апарат та найсучасніший комп’ютерний томограф.

«Зараз в обласній лікарні є три комп’ютерних томографа. Тут, в Луцьку, два і один в відділенні в Боголюбах. Нам вистачає їх і головне їх втримувати і обслуговувати», – констатує медик.

Крім того, керівник лікарні показав відремонтоване відділення неврології. Тут надають лікування пацієнтам з розсіяним склерозом, ішемічним інсультом, проводять тромболізис.

«Наше відділення є базовим по важкій неврологічній патології у Волинській області, – розповідає завідувачка відділення неврології Ольга Шульга. – Ми беремо важкі стани, які не лікуються в районах».

Олександр Дудар додає: зараз в лікарні ремонтують та планують ремонтувати ще й інші приміщення, які давно потребують осучаснення.

Голова обласної ради високо оцінив не тільки колосальні роботи в лікарні в плані ремонтів, але й роботу медиків.

«Ми дбаємо про те, аби наші медики отримували гідну заробітну плату, працювали в сучасних умовах та з радістю йшли на роботу, – зазначив Григорій Недопад. – Приймальне відділення відремонтоване дуже якісно, але в лікарні є приміщення які працюють з 1976 року і які також потребують ремонтних робіт. Тому ми будемо і далі працювати над пошуком коштів не тільки в обласному бюджеті, але й державному».

Народний депутат Вячеслав Рубльов додав, що над цим питанням буде працювати на рівні Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Він зауважив, що має намір зорганізувати зустріч керівника обласної клінічної лікарні, голови обласної ради із новопризначеним Міністром охорони здоров’я аби розповісти про роботу медиків області, про проблеми в галузі та важливість підтримки та осучаснення медичної галузі на всіх рівнях.

Довідково: реконструкція приймального відділення Волинської обласної клінічної лікарні вібувається у рамках програми Президента України «Велике будівництво». Загалом, в рамках програми відбувається реконструкція семи приймальних відділень в медзакладах області. Це КНП «Нововолинська центральна міська лікарня», Любомльське територіальне медичне об′єднання, Камінь-Каширська та Ратнівська центральних районних лікарень, комунальне некомерційне підприємство «Ковельське МТМО» Ковельської міської ради; КП «Луцька міська клінічна лікарня» та Волинська обласна клінічна лікарня.