Головна Медицина Заступник міністра охорони здоров’я України відвідав Камінь-Каширську та Маневицьку лікарні

Заступник міністра охорони здоров’я України відвідав Камінь-Каширську та Маневицьку лікарні

1302

22 липня 2022 року з робочим візитом на Волині перебував заступник міністра охорони здоровя України Олексій Яременко. Зокрема посадовець разом із заступницею голови облдержадміністрації Мирославою Якимчук та начальником управління охорони здоров’я ОДА Юрієм Легкодухом відвідали Камінь-Каширську та Маневицьку лікарні.

Основна мета візиту – зрозуміти проблеми та потреби реалізації інфраструктурної частини медичної реформи.

Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила закон, що дозволяє Міністерству охорони здоров’я запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я (№ 6306). Відповідно до нового підходу, мережа закладів охорони здоров’я в області, об’єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери. Згідно з видами медичної допомоги, яка надається в закладах охорони здоров’я госпітального кластера, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Від цього поділу залежатиме які послуги надаватиме лікарня та її фінансування відповідно до договорів з НСЗУ на пакети послуг. Окрім того, медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі.

Тож нині в Україні детально вивчають ситуацію на місцях, а в рамках робочих поїздок консультують та допомагають формуванням стратегічного розвитку. Як відзначив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, основне завдання – допомогти обрати оптимальний варіант для розвитку лікарні, аби покращити надання медичної послуги пацієнту. На першому місці завжди повинен бути пацієнт.

Щодо Камінь-Каширської лікарні, то медзаклад у госпітальному окрузі попередньо запланований кластерним. Однак, для цього потрібні значні інвестиції в розвиток та залучення фахівців. Кластерна лікарня має певний перелік вимог та послуг, які повинна надавати. Зокрема, необхідно укласти контракт з НСЗУ на лікування інсульту та інфаркту, чого наразі у лікарні немає.

Так, Олексій Яременко відзначив, що географічно медзаклад може бути кластерним. Однак, для цього треба вкласти кошти у розвиток, аби мати змогу в 2024 рік увійти як кластерна лікарня. Тож запропонував керівництву лікарні та місцевій владі скласти план розвитку та реалізувати його до 2024 року.

«Географічно ваша лікарня може бути кластерною, але одного бажання мало. Важлива парадигма – кластерна лікарня повинна обслуговувати мінімум 150 тисяч населення. Якщо є готовність перестрибнути на наступний рівень, то робити розрахунки треба на 150 тисяч населення», – зазначив Олексій Яременко.

Тут слід відзначити, що на сьогодні немає переліку кластерних медзакладів в області. Усе на рівні вивчення та його підготовки. Але від переліку кластерних медзакладів в області залежатиме роль інших лікарень, так як від цього залежатиме де і які послуги зможе отримати пацієнт.

Маневицьку багатопрофільну лікарню у спроможній мережі запланували як загальну. Тим не менше, тут активно працюють над своїм розвитком, аби зберегти пацієнта. На сьогодні чітко розуміють що можуть реалізувати і як це зробити. Тож у планах модернізація приймального відділення та запровадження послуг з реабілітації.