Під час пленарного засідання 61-ї сесії депутат Роман Бондарук звернувся до колег із заявою від фракції “Слуга народу”. У ній містився заклик відмовитися від критики та взаємних обвинувачень людей, і перейти, якщо на це є причина, до критики ідей. Відтак провести нинішнє засідання, а також подальші, стримано та толерантно.
“Ми з вами несемо велику відповідальність перед громадянами міста у такий важкий час, – сказав Роман Бондарук. – В інформаційному просторі вистачає причин для роз’єднання та поділу українців. Але заради нашого квітучого міста, “приємного відкриття” не тільки для гостей, а і для самих лучан, ми з вами повинні навчитися довіряти, поважати один одного навіть при іншості наших думок.
Нашими чеснотами мають бути порядність, доброчесність, людяність, любов. Тільки такий шлях дасть можливість презентувати місто. Ми з вами маємо навчити лучан любити своє місто та довіряти одне одному.
На жаль, у дослідженні, яке проводилося під час написання Стратегії розвитку громади, ми виявили, як на мене, жахливі обставини: переважна більшість лучан, більше 60 відсотків, мають патріоналістичні цінності, слабку територіальну ідентичність, тобто відчуття приналежності мешканців до міста відсутнє. Тому зрозумілий високий рівень агресивних настроїв молоді. А це врешті-решт наша безпека.”
В якості альтернативи суперечкам Роман Бондарук запропонував колегам книгу та молитву перед початком пленарних засідань. Зокрема, сьогодні кожен депутат отримав у подарунок книгу Олександра Котиса “Луцьк. Тисяча років життя та історії”.
“Пропоную кожному з вас після засідання у соціальних мережах прорекламувати цю книгу, – наголосив депутат. – Вона вчить нас бути лучанами. Проходить тисяча років, а наше місто живе. Це приклад того, як мають жити люди з різними баченнями, світоглядами, але любити місто в такій полікультурі”.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 777937)