Головна Наради, сесії Громадські слухання в Грабівській сільській раді: жителі висловилися за приєднання до Шацької...

Громадські слухання в Грабівській сільській раді: жителі висловилися за приєднання до Шацької ОТГ

2962

17 квітня в населених пунктах Грабівської сільської ради відбулися громадські слухання з питання об’єднання громад. Ініціаторами зборів селян стали Шацька райдержадміністрація та Шацька районна рада. Безпосередньо участь у зборах взяли Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Олександр Ключук, в.о. Грабівського сільського голови, та Володимир Голядинець, депутат Шацької районної ради. В районі розпочався останній етап реформи децентралізації, в рамках якого громади можуть добровільно об’єднатися. Процес проходить не надто гладко, оскільки керівництво Шацького району бачить перспективу в існуванні єдиної, в межах цілого району, громади, а в Світязькій сільській раді чинять цьому спротив.

Найперше свою думку про об’єднання висловила громада села Голядин.Сергій Карпук поінформував селян про важливість проведення громадських слухань:
– Відповідно до перспективного плану, який існує з 2015 року, Грабівська сільська рада мала б увійти до Світязької ОТГ. Утім, Шацький район надто маленький, щоб ділити його на декілька громад, створювати великий штат чиновників і розпорошувати сили. Якщо громада дає добро на приєднання до Шацької ОТГ, то потрібно до кінця року внести зміни в перспективний план. В іншому випадку, з 1 січня 2019 року добровільне об’єднання завершиться і відбудеться автоматичне приєднання Грабівської сільської ради до Світязької ОТГ – відповідно до старого перспективного плану.

В Голядині, а потім у Смолярах-Світязьких та Грабові люди активно обговорювали питання об’єднання, задавали питання про перспективу шкіл, про долю ФАПів, будівництво доріг, вуличного освітлення, дитячих майданчиків, про фінансування та медичну реформу тощо. В результаті в усіх селах присутні на слуханнях люди майже одноголосно висловилися за приєднання до Шацької ОТГ. Незабаром сільські депутати обійдуть усі двори та запитають думку всіх жителів про об’єднання.

– За результатами сьогоднішніх протоколів Грабівський сільський голова напише заяву і звернеться з нею в Волинську обласну державну адміністрацію. Там мають дати висновок, погодити з обласною радою і направити його в Кабінет Міністрів України. А вже в Кабміні внесуть зміни в перспективний план. Процес довготривалий, як бачимо, тому варто розпочати його заздалегідь, аби встигнути пройти всі етапи, – наголосив Сергій Карпук.

Мирослава ЦЮП’ЯХ