Головна Наради, сесії Куди дівати сміття та як розміщувати зовнішню рекламу – обговорювали в Шацьку

Куди дівати сміття та як розміщувати зовнішню рекламу – обговорювали в Шацьку

2814

Щороку перед Великодніми святами за ініціативи Шацької селищної ради в районному центрі організовують прибирання території. Про те, коли, які території і кому прибирати – цього разу обговорили 27 березня на нараді в Шацькій селищній раді. Участь у нараді, яку провела секретар селищної ради Людмила Цевух, взяли Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Віталій Мелюх, начальник відділу економічного розвитку, комунального майна, містобудування та архітектури ради, Іван Коваль, начальник КП «Будинкоуправління», керівники установ і організацій та підприємці, що здійснюють свою діяльність на території селищної ради.

Окрім благоустрою, спочатку з підприємцями обговорили питання розміщення зовнішньої реклами, про що говорив Віталій Мелюх. Він розповів, що напередодні селищною радою було здійснено об’їзд території, обдивились, в якому стані знаходяться щити з рекламою. Він попросив тих підприємців, у яких немає дозволів від селищної ради на розміщення реклами (на даний час з селищною радою укладено 14 договорів), укласти відповідні угоди, в кого збігають терміни – переукласти договори, де реклама у неестетичному вигляді – поновити. Деяких учасників зборів не задовольнили розцінки селищної ради на розміщення реклами, мовляв, вони завеликі для підприємців. Навіть лунала пропозиція узагалі дозволити розміщувати рекламу … безкоштовно. На що Людмила Цевух відповіла, що на сьогоднішній день питання розміщення реклами регулюється законом України «Про зовнішню рекламу» та регуляторними актами, безкоштовною може бути розміщена лише соціальна реклама, натомість селищною радою було дотримано усіх процедур із затвердження ставок на розміщення реклами: громадське обговорення, в якому могли взяти участь підприємці і подавати свої пропозиції, та затвердження на сесії селищної ради. І саме на цих етапах, як зазначила секретар селищної ради, варто було б вносити свої пропозиції, а не обурюватися тепер, коли ставки податку на рекламу та нерухомість уже затверджені.

Щодо порядку збору і вивозу сміття, підписання договорів з КП «Будинкоуправління» вже вкотре поінформував Іван Коваль. Декілька років у селищі діє пакетний вивіз сміття, понад рік – контейнерний. Зараз у комунальників ще є декілька контейнерів, за якими можуть прийти жителі селища та укласти відповідні угоди. «З 2 500 домогосподарств селища комунальники вивозять сміття (пакетно та контейнерно) тільки від 500. Де дівають сміття решта дворів? Окрім того, є підприємці, які роками не укладають договори з комунгоспом на вивіз сміття. Саме з ними маємо найбільше проблем. Є аналіз вивозу сміття від підприємців за останні декілька років. По тих, в кого нема угод, будемо подавати інформацію на екологічну інспекцію, нехай приходять до них з перевірками. Як можна навести порядок зі сміттям на пляжах, коли самі люди поводяться безкультурно та хамськи?», – обурювався головний комунальник селища.

Зараз комунгосп працює над тим, аби вивозити сміття від ШНПП, санаторію «Лісова пісня» та Світязької сільської ради. Серед найбільших проблем – полігон ТПВ, який до кінця року ще якось вміщуватиме відходи завдяки тому, що селищна рада закупила трактора Т-170 для його підгортання та трамбування. Як повідомив Іван Коваль, зараз районна влада шукає місце під будівництво нового полігону, який, на його думку, має розміщуватися далеко за межами населених пунктів. Проте іншої думки – Сергій Чумак. На його думку, варто було б розширювати площу існуючого полігону, адже там в будь-якому разі залишаються та пересікаються три санітарні зони: нового кладовища, очисних споруд та полігону ТПВ. Зрештою, це питання таки ще потребує більш детального обговорення та вирішення.

На запитання про ремонт обеліску Слави, що в смт Шацьк, Іван Коваль відповів: поки до 9 травня комунальники планують зробити лише косметичний ремонт, на більш масштабні роботи, де будуть передбачені деякі зміни в плануванні території обеліска, потрібно розробляти проектно-кошторисну документацію.

Далі на нараді традиційно обговорили прибирання території. За словами Людмили Цевух, хоч погода і не надто сприяє цьому процесу, проте з наступного тижня селищною радою із залученням підприємств, установ та організацій селища планується провести толоку з прибирання території до Великодніх свят: «Але така робота не повинна бути разовою. Просила б і жителів селища, і працівників організацій постійно підтримувати чистоту на своїх територіях та біля них. Обговоривши організаційні заходи проведення благоустрою територій установ і організацій, прибирання узбіччя доріг загального користування та місцевого значення і прилеглих до них територій, Людмила Цевух зазначила, що в список, якщо когось не задовольняють території та об’єми робіт, можуть вноситись зміни.

Віта ШЕПЕЛЯ