Головна Наради, сесії На засіданні міськвиконкому Володимира заслухали звіт про звернення громадян

На засіданні міськвиконкому Володимира заслухали звіт про звернення громадян

7064

20 липня міський голова Ігор Пальонка провів чергове засідання виконавчого комітету Володимирської міської ради.

З інформацією про підсумки роботи зі зверненнями громадян виступила начальниця Центру надання адміністративних послуг Алла Троць. У першому півріччі 2023 року на адресу керівництва виконавчого комітету надійшло 640 звернень, у яких порушено 685 питань. На особистий прийом до міського голови звернулось 169 громадян. Із загальної кількості уже розглянуто 544, з яких позитивне рішення прийнято по 241 зверненню, відмовлено у 15 випадках.

Найбільш актуальні серед порушених – питання інфраструктури громади та житлової політики (177),  з них 35 звернень щодо ремонту дорожнього покриття, грейдерування вулиць, 28 – водопостачання, 26  житлових питань, 22 – щодо асфальтування вулиць, 19 стосувались зрізання дерев, 6 – міського транспорту (питання маршрутних таксі, зокрема скарги на  шкільні перевезення, додавання маршрутних рейсів). Порушувались проблеми обслуговування та утримання будинків і прибудинкових територій, щодо ремонту, списання боргів за комунальні послуги, встановлення каналізаційних люків та ринв для стоку води.

На другому місці за кількістю – група питань, що стосуються містобудування, архітектури та комунальних ресурсів. Таких звернень надійшло 163, серед них 71 земельних питання (отримання земельних ділянок учасниками бойових дій для забудови під житлові будинки, гаражі, отримання землі для ведення особистого селянського господарства, садівництва, оренди земельних ділянок, передача у власність, дозволи на розробку детального плану), 26 осіб звернулись за наданням дозволу на сезонну торгівлю вирощеною сільгосппродукцією. 28 звернень було подано зі скаргами на сусідів, щодо самовільного встановлення меж земельних ділянок, ведення незаконної забудови тощо.

Питання соціального захисту населення за кількістю посідають третє місце – таких отримано 105. Громадяни порушували питання визначення розміру та  надання соціальних виплат (допомоги ВПО, малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, субсидій), матеріальної допомоги у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем через хворобу та інші складні життєві ситуації.

Коментуючи рішення виконкому про звернення громадян, міський голова Ігор Пальонка вкотре звернувся до керівників усіх структурних підрозділів і наголосив на неприпустимості затягування з вирішенням по кожному із питань. У воєнний час, коли рівень стресу громадян надвисокий, не варто чекати належних за законом 20 чи 30 днів для того, аби надати заявнику необхідне роз’яснення.   

Серед розглянутих цього дня рішень – дозвіл на встановлення пам’ятного знака (трьох стел) на території  Володимир-Волинського фахового коледжу, для вшанування пам’яті випускників коледжу, які віддали  своє життя в бою за вільну незалежну Україну: солдата Миколи Бондарука, сержанта радіолокаційних військ Михайла Ілляшука, бійця 5-го батальйону ДУК «Правий сектор» з позивним «Правий» Дмитра Колєснікова.

Такий же дозвіл надано ліцею № 1 – на встановлення меморіальної дошки на фасаді ліцею для вшанування пам’яті воїна, випускника школи, підполковника ЗСУ, командира 202 батальйону ТРО Валерія Матвійчука.

Члени виконкому погодили також низку питань соціального характеру, серед яких надання грошової допомоги сім’ям загиблих захисників, одноразової допомоги на лікування, оздоровлення і відпочинок дітей пільгових категорій, фінансової допомоги Почесним громадянам громади, виплат допомоги на поховання тощо. Окреме рішення стосується впорядкування видачі електронних квитків пільговим категоріям громадян.

Ряд прийнятих рішень стосувався правочинів щодо неповнолітніх, як то затвердження висновку про позбавлення батьківських прав, доцільність визначення місця проживання малолітнього, дозвіл на виділення частки за договорами купівлі-продажу або дарування тощо. Усі рішення прийнято з урахуванням прав та інтересів дітей.

Ухвалено рішення про створення ради з питань внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб при виконавчому комітеті Володимирської міської ради, надання дозволів на встановлення зовнішньої реклами у селі Заріччя та ін.