Головна Наради, сесії Передноворічна сесія районної ради 2015 року – з рекордною кількістю розглянутих питань

Передноворічна сесія районної ради 2015 року – з рекордною кількістю розглянутих питань

2743

23 грудня під головуванням голови Шацької районної ради Сергія Карпука відбулась друга чергова сесія районної ради сьомого скликання, участь у якій взяв перший заступник голови РДА Сергій Сидорук. Хоч на розгляд депутатів і пропонувалася рекордна кількість питань – аж 38, проте попередній розгляд їх на комісіях районної ради забезпечив більш швидке прийняття рішень з кож­ного питання.

На початку сесії Сергій Карпук повідомив про створення де­путатської фракції з політичних партій – «Аграрна партія України» та «Наш край». Керівником фракції було обрано Володимира Найду, заступником – Світлану Крецу.

Найперше депутати затвердили регламент Шацької районної ради сьомого скликання, про що інформувала Ольга Сахарук, керуюча справами районної ради. За її словами, за основу нового регламенту був взятий регламент, рекомендований Асоціацією міс­цевого самоврядування та узгоджений з діючими нормами Закону України «Про місцеве самоврядування», оскільки за останні роки в чинному законодавстві відбулося чимало змін, які безпо­се­редньо впливають на регламент роботи районної ради.

Вкотре проблему доріг Прип’ятської сільської ради, зокрема, сполученням Вілиця-Кропивники-Прип’ять, озвучила у своєму депу­татському запиті Ольга Дударчук. Вона зачитала звернення жителів сіл Вілиця та Кропивники, у якому йшлося про те, що в лісах триває вирубування та ви­везення дерев, а вщент завантажені автомобілі, вага яких сягає 50 т, псують єдину дорогу в селах, яка не розрахована на таке наван­таження. Через поганий стан дороги є проблеми із довезенням дітей із навколишніх сіл до Прип’ятської школи, відмов­ляються їздити перевізники або ж диктують свої умови. Люди просять дати відповіді: які норми вирубки лісу зроблено в цьому році, які об’єми рубок заплановано на наступний рік та чому деревина не вивозиться лісовими дорогами, які спеціально для цього призначені. Також депутат Олександр Наумич озвучив запит Петра Пантіка, в.о. начальника Шацького відділення поліції, про те, які межі мис­ливських угідь встановлено по Піщанській та Ростанській сільських радах, оскільки на одній з ділянок кордону було виявлено пошкодження прикордонного стовпа мисливською зброєю.

Як до власника майна – керівництва ТМО Любомльського та Шацького районів – звернувся Сергій Сидорук, оскільки старі при­міщення районної лікарні здаються в оренду, відповідно навантаження на електромережу значно зросли (для обігріву приміщень вико­ристовуються електрообігрівачі). Тож Сергій Сидорук поцікавився станом пожежної безпеки приміщень, чи є відповідальна особа в цій сфері та чи проводились заміри напруги еле­ктромережі.

Про виконання Шацькою райдержадміністрацією делегованих повноважень у 2015 році звітував Сергій Сидорук. Серед повно­важень – підготовка та внесення на розгляд ради проектів програм соціально-економічного, культурного розвитку, цільових програм та інших питань, проектів рішень, забезпечення виконання рішень ради. Відповідно до загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціально-культурного розвитку України Шацькою РДА подані пропозиції щодо реконструкції та розширення Шацької ЗОШ І-ІІІ ст., реконструкція ДНЗ с. Світязь, реконструкція з добудовою ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща, придбання шкільного автобуса для освітянських потреб, реконструкція районного Будинку культури, встановлення вуличного освітлення по вул. Набережна в смт Шацьк, будівництво напірного ко­лектора побу­тової каналізації на території ШНПП, капітального ремонту доріг Шацьк-Мельники, Вілиця-Кропивники, відрізків доріг Шацьк-Світязь, спільний проект ремонту доріг Шацького та Ста­ро­ви­жів­ського районів. Пріоритетними напрямками діяльності Шацької РДА в 2015 році була підтримка сільського виробника, освоєння внутрішніх інвестицій, впровадження енергоощадних заходів, посилення інвестиційної привабливості району, розбудова тран­спортної інфраструктури. Також Сергій Федорович озвучив на­прям­ки роботи та показники в галузі промисловості, розвитку ма­ло­го під­приємництва, сфері зайнятості. Серед основних зав­дань, над вирішенням яких потрібно працювати в 2016 році, окрім будів­ництва та капітального ремонту закладів соціальної сфери, за­вер­шення каналізування, є продовження будівництва вуличного освітлення по населених пунктах району, розбудова інфра­струк­тури туризму і рекреації через залучення інвестицій, розвиток зе­­ле­­ного туризму, реалізація енергоощадних заходів, під­вищення рівня зайнятості населення.

Володимир Найда запропонував включити в перелік завдань на наступний рік будівництво дороги Шацьк-Вілиця, а Світлана Крецу – забезпечення медиків гуртожитком та житлом, оскільки ця проблема постала дуже гостро в останні роки.

Далі депутати затвердили програму соціально-економічного роз­витку району на 2016 рік, програму підтримки та розвитку малого підприємництва на 2016-2017 роки (інформував Юрій Положевець, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі РДА), та розг­лянули виконання комплексної програми із впро­вадження енер­гоо­щадних заходів у 2007-2015 роках та за­твер­дили аналогічну програму на 2016-2020 роки, яка перед­ба­чатиме заміну вікон та дверей по школах, ремонт пічного опа­лен­ня, заміну системи опа­лення в ДНЗ с. Пульмо, утеплення НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Мельники, заміну вікон та дверей у ДНЗ с. Прип’ять, за­міну вікон в Будинку культури с. Пульмо, утеплення фасаду в ДНЗ №1 смт Ша­цьк та інше.

Одна з програм, які пропонувалися на затвердження – за­без­печення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьків­ського піклування. Як зазначила Людмила Єрофєєва, начальник служби у справах дітей, у минулі роки трьом дітям-сиротам було зроблено ремонт житла, на що було виділено по 15 тис. грн. з обласного та районного бюджетів, в минулому році – по 30 тис. грн. з обох бюджетів, за що було зроблено ремонт житла дитині-сироті із с. Пулемець. В цьому році планується на цю програму виділити 100 тис. грн. у співфінансуванні з обласним бюджетом для придбання жит­ла дитині-сироті, яка в цьому навчальному ро­ці буде закін­чу­вати навчання в Головненській школі-інтернаті.

Виникла необхідність внести зміни до районної Програми оновлення містобудівної документації на 2014-2019 роки, про що інформував Сергій Сидорук. Оскільки в Закон України «Про ре­гулювання містобудівної документації» були внесені зміни, від­повідно потребують оновлення деяка земельна документація. Так, на розробку схеми планування території Шацького району про­по­нується виділити 170 тис. грн. Олександр Бебко, начальник управ­ління фінансів Шацької РДА, запропонував дослухатися до про­позиції голови обласної ради Ігоря Палиці та залучити до розробки комплексної схеми району міжнародних спеціалістів.

Також Олександр Бебко інформував про внесення змін до районного бюджету на 2015 рік. Так, стабілізаційну дотацію в сумі 1 млн. 52 тис. грн. планується розподілити: 167 тис. грн. – на схе­му планування території, 200 тис. грн. – на виготовлення проектно-кошторисної документації на добудову Піщанської школи, 685 тис. грн. – на співфінансування по каналізуванню в Шацькій селищній раді, 30 тис. грн. (та 20 тис. грн. із районного бюджету) на здійснення заходів із підготовки доріг до осінньо-зимового періоду (кошти будуть розподілені між сільськими радами).

Окрім того, депутати затвердили звіти про виконання район­них програм та про затвердження їх на наступні роки в галузі освіти, медицини, культури, соціального захисту населення.

Також Олександр Бебко представив проект районного бюджету на 2016 рік. Враховуючи на той час відсутність прийняття облас­ного бюджету, голова районної ради Сергій Карпук вніс пропозицію перенести це питання на наступне засідання сесії районної ради.

Віта ШЕПЕЛЯ.