Головна Наради, сесії Питання, що потребують вимогливої та постійної роботи

Питання, що потребують вимогливої та постійної роботи

2846

25 вересня відбулася чергова оперативна нарада під головуванням першого заступника голови Шацької РДА Віктора Плейтуха, та за участю голови Шацької районної ради Сергія Карпука, заступника голови Шацької РДА Володимира Бугайчука, селищного і сільських голів, керівників районних установ і організацій.

Про стан виконання заходів, що пов’язані з призовом на військову службу за контрактом та про стан призову на військову строкову службу до Збройних сил України на території району інформував Василь Матвійчук, військовий комісар Шацького райвійськкомату. Планове завдання на військову службу за контрактом для районного військового відомства на ІІІ квартал цього року складає 4 чоловік. Станом на 25 вересня є готовим до відправки один кандидат на військову службу за контрактом та два кандидати проходять вивчення.

З 2 жовтня по 30 листопада в районі буде проводитися осінній призов на строкову військову службу в Збройні сили України. Планове завдання для Шацького РВК складає 8 чоловік, призиву підлягають хлопці від 20 до 27 років. На даний час проводяться комісії щодо вивчення стану їхнього здоров’я. Перша відправка запланована на початок жовтня.

Як сказав Віктор Плейтух, на останньому засіданні Ради оборони області Шацький район у «військовому» питанні піддався критиці. Тому, на його думку, робота сільських рад мала б бути кращою. Адже є приклад інших районів області, де це питання виконується якщо не в повному обсязі, то значно краще. Присутні керівники органів місцевого самоврядування висловили одностайну думку про те, що якщо в чинному законодавстві не відбудуться зміни щодо більш жорсткої відповідальності за ухиляння призовників від проходження військової служби, ситуація буде невтішною. Бо штраф у сумі 119 грн. для недобросовісних призовників є надто смішним. «За таку ціну ще ніхто не відкуплявся від армії», – іронічно пролунало на нараді.

Про розбудову пунктів пропуску через державний кордон на території району (на виконання протокольного рішення наради у першого заступника голови облдержадміністрації від 13.09.2017 року) інформували Віталій Юрчук, в.о. начальника відділу міжрайонного управління у Любомльському та Шацькому районах головного управління Держгеокадастру Волинської області, та Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ РДА. На території району на сьогоднішній день функціонують два пункти пропуску з Республікою Білорусь – ПП «Пулемець» та ПП «Піща». В лютому цього року із залученням працівників митниці, Держприкордонслужби, представників Департаменту інфраструктури та туризму ОДА, районного архітектора та головного управління Держгеокадастру Волинської області був здійснений виїзд на кордон з метою попереднього вибору земельних ділянок (орієнтовно у розмірі 3 га кожна, біля існуючих проїзних доріг) для будівництва сучасних пунктів пропуску на кшталт білоруських. У більшості випадків ці земельні ділянки знаходяться у користуванні лісової галузі району. Тому потрібна їхня добровільна відмова на користь держави. Вся ця процедура повинна пройти на рівні Кабінету Міністрів України. На жаль, станом на сьогодні, від митної служби, яка повинна була б ініціювати проведення даних робіт, клопотань, телефонних дзвінків або ж усних звернень з цих питань не надходило. «Які б перепони в цьому питанні не були, все одно робота ведеться. Є напрацювання по документах, існують або будуть будуватися під’їзні шляхи та дороги», – відмітив головуючий на нараді.

Про стан транспортних перевезень на території району розказував присутнім Віктор Плейтух. Шацькою районною державною адміністрацією розроблено графіки внутрішньорайонних автобусних маршрутів за напрямками: Шацьк-Прип’ять, Шацьк-Мельники, Шацьк-Підманове, Шацьк-Хрипськ-Ростань. Відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», з 30 серпня по 1 жовтня з метою підготовки до проведення конкурсу з визначення постійно діючого перевізника проводиться накатка автобусних рейсів за вищеназваними напрямками. Проблема надто відчутна по прип’ятському та самійличівському кущах. Перевізники неохоче, м’яко кажучи, погоджуються на ці маршрути, мотивуючи це нерентабельністю та поганими дорогами. Тому зараз з ними тривають перемовини.
Ще одне питання (стан реалізації інвестиційних проектів на території району) не було розглянуто, оскільки не було доповідачів із Шацької селищної ради, на території якої здійснюється їх левова частка, із використанням фінансових ресурсів із різних рівнів бюджетів. У районного керівництва є побоювання з приводу їх реалізації, адже кошти та обсяги робіт дуже великі, а освоєння їх ще не розпочалося через різні причини. У районі вже є сумні приклади, коли гроші, які виділялися на подібні проекти, поверталися назад.

Віктор ГРИЦЮК та прес-служба Шацької РДА