12 червня відбулася чергова оперативна нарада під головуванням першого заступника голови Шацької РДА Віктора Плейтуха, в якій взяв участь голова Шацької районної ради Сергій Карпук, а також сільські голови, керівники районних установ і організацій.
Про завдання з виконання доручень Президента України, які були озвучені на нараді 24 травня 2017 року, з питання створення належних умов для реалізації громадянами України права на безвізове відвідування країн Євросоюзу на міжнародних пунктах пропуску інформували Галина Носуліч, начальник відділу регіонального розвитку, екології та залучення інвестиції РДА, та Надія Матвійчук, завідувач Шацького районного сектору управління державної міграційної служби України у Волинській області. Безвізовий режим дає право на відвідування культурних та спортивних заходів, журналістські подорожі, короткострокове навчання та обмін досвідом, поїздки на лікування тощо. Такі ж умови з 2005 року діють і для громадян ЄС для поїздок в Україну. Упродовж цього місяця Адміністрація Президента України чітко контролюватиме роботу прикордонних та митних відомств та виконання покладених на них обов’язків. Поряд із тим, громадяни повинні чітко розуміти: запровадження безвізового режиму не означає відсутність контролю за ними, радше навпаки.
Звичайно основна навантаженість з виконання заходів щодо безперешкодного впровадження безвізового режиму припадає на райони, де є пункти перетину кордону з європейськими країнами. В Шацькому районі для створення належних умов по реалізації громадянами України права на безвізове відвідування країн Європейського Союзу буде проводитися широка консультаційно-роз’яснювальна робота. З детальною інформацією щодо безвізового режиму можна буде ознайомитися на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, а також в цьому номері районної газети «Шацький край» (читайте на 5 стор. матеріал «Українців пустили до Європи. Все, що треба знати про безвізовий режим з ЄС»).
Про стан забезпечення реалізації державної програми з виконання Антикорупційної стратегії, запобігання та виявлення корупції в райдержадміністрації інформувала Ольга Назарук, начальник юридичного сектору апарату РДА. З метою забезпечення реалізації державної програми з виконання Антикорупційної стратегії, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та на виконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні на 2015-2017 роки, розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.04.2017 року затверджено План заходів щодо запобігання корупції та врегулювання конфлікту інтересів у райдержадміністрації на 2017 рік.
Про хід літнього оздоровлення дітей у 2017 році інформувала Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА, та Анатолій Павлей, начальник гуманітарного відділу Шацької селищної ради.
«З 12 червня на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Шацьк розпочав свою роботу мовний табір (без харчування. – Авт.). В ньому відпочиватимуть 20 школярів, які будуть удосконалювати навички розмовної англійської мови. В організації роботи цього табору бере участь волонтер Корпусу Миру Герет Вольф, що працює в цьому навчальному закладі», – розпочав свій виступ Анатолій Дмитрович.
За його словами, для оздоровлення найбільш незахищених категорій дітей передбачено 100 000 грн. (50% з бюджету селищної ради та 50% – обласної ради). В даний час для цього зарезервовано 27 путівок в оздоровчий табір «Світязь», що знаходиться в с. Пульмо. Вартість путівки на одну дитину тривалістю відпочинку в 21 день становить 3 675 грн. Учні району будуть оздоровлюватися в цьому таборі з 6 по 26 серпня.
Троє учнів НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Шацьк вже оздоровилися в республіканському таборі «Молода гвардія».
На запитання Олександра Бебка, начальника управління фінансів Шацької РДА, чому в цьому році відсутні табори з денним перебуванням для учнів шкіл, які входять в об’єднану територіальну громаду, доповідач відповів, що селищна рада у своєму бюджеті їх не планувала. Розгорнулася дискусія. Адже, як сказала Людмила Єрофєєва, табори, що діяли в минулі роки в Шацьку (школа, БДЮТ, ДЮСШ) себе виправдали і діти залюбки їх відвідували. Віктор Плейтух попросив врахувати ці питання в наступному році, адже хоч зараз і немає планових завдань у відсотках по оздоровленню дітей, але при підбитті підсумків оздоровчої кампанії в області у 2017 році про це запитають.
«Для забезпечення влітку 2017 року послугами з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, на умовах співфінансування з обласним бюджетом було виділено з районного бюджету 60 тис. грн. (загальна сума становить 120 тис. грн.) для придбання путівок в стаціонарні заклади оздоровлення та відпочинку. На ці кошти буде придбано 32 путівки в оздоровчий табір «Світязь» (с. Пульмо) (IV зміна, з 6 по 20 серпня). Вартість одного дня перебування дитини становить 175 грн. На даний час проходить робота щодо укладання відповідного договору з Володимир-Волинською спеціалізованою школою-інтернатом І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», – таку інформацію присутні почули від Людмили Єрофєєвої.
З її слів стало відомо також, що 31 травня відкрилися 2 табори денного перебування на базі двох шкіл району (ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Пульмо та Світязь). В них відпочиває 80 дітей. До відпочинку в таборах з денним перебуванням в першу чергу були залучені діти соціально вразливих категорій населення, талановиті та обдаровані учні (2 дітей-інвалідів, 18 дітей з багатодітних сімей, 14 дітей з малозабезпечених сімей, 10 дітей учасників АТО, 19 дітей працівників соціальної сфери, 17 відмінників та обдарованих дітей). Відкриттю таборів денного перебування передував прийом комісією закладів відпочинку, який був проведений 30 травня з відповідним підписанням акту готовності до роботи. Медобслуговування закладів відпочинку здійснюватиметься штатним медичним персоналом навчальних закладів. Харчування дітей в закладах відпочинку організовано на базі власних харчоблоків шкіл. Вартість дворазового харчування однієї дитини в день становить 22 грн. З метою профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань укладено угоду з Любомльським міжрайонним відділом ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» на проведення лабораторних досліджень питної води та досліджень харчових продуктів та готових страв за санітарно-мікробіологічними показниками. Для цього використано більше 2 000 грн.
На даний час 6 дітей були вже оздоровлені в стаціонарних закладах відпочинку та оздоровлення. Це в Українському дитячому таборі «Молода гвардія» (м. Одеса) та дитячому таборі «Артек-Буковель» (1 дитина-сирота, 2 дітей-інвалідів, 3 дітей з малозабезпечених сімей).
Олександр Бебко поцікавився, чому освітянські заклади району здійснюють прямі закупівлі через ТзОВ «Шацький молокозавод» молочної продукції (молоко, масло), а сир на цьому підприємстві чомусь через приватного підприємця, що майже в два рази збільшує його вартість. Людмила Степанівна сказала, що розбереться з цим питанням.
Також на нараді розглянули питання щодо організації роботи пунктів по заготівлі грибів та ягід в районі, про що інформувала Галина Носуліч. Створена районна постійно діюча комісія з організації державного контролю за заготівлею другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів. Ліміт на заготівлю ягід чорниці на 2017 рік становить 470 тонн по ДП «Шацьке учбово-досвідне лісове господарство». Заготівля лісових ресурсів у 2017 році буде здійснюватись відповідно до Порядку видачі спеціальних дозволів і встановлення лімітів на заготівлю другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань, затвердженого рішенням обласної ради. Виконкомам селищної та сільських рад, постійним лісокористувачам відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» потрібно забезпечити облік заготівлі лісових ресурсів у період сезону заготівлі. Завдання з перевірки роботи пунктів заготівлі на території населених пунктів, відповідно до чинного законодавства України, здійснюється посадовими особами, уповноваженими на те виконавчими комітетами сільських, селищної рад та уповноваженими посадовими особами органів внутрішніх справ. Контроль за заготівлею покладається на створену райдержадміністрацією комісію та утворені нею мобільні робочі групи. До складу мобільних робочих груп входять представники державної лісової охорони, поліції, державної податкової служби в районі, управління фінансів РДА.
У минулому році від заготівлі ягід і грибів сільські та селищна ради отримали чималі поступлення у свої бюджети. Як буде у цьому році, покаже час. Головне – в цій роботі не ловити гав.
Розглядалися на нараді й інші питання, що не входили до порядку денного оперативної наради. Це інвентаризація земель пансіонату «Шацькі озера», облік об’єктів, що надають послуги з відпочинку людей, включаючи і житловий сектор (Шацьк, Світязь, Пульмо), недобір районом грошей із туристичного збору (людей приймають, а податки не сплачують), порушення клієнтами казначейського обслуговування. Хоча, як на мене, то не розумію ситуацію, коли і податкова, і органи місцевого самоврядування, які персоніфікують себе із державою Україна, не можуть або не бажають зібрати податки. Ну просто, не розумію!!! Бо правду сказав на цій оперативці Віктор Плейтух: «Підприємці повинні заробляти гроші, але й зобов’язані сплачувати податки від своєї діяльності».
Віктор ГРИЦЮК
та прес-служба Шацької РДА.