Головна Наради, сесії Стан призову громадян на військову строкову службу повинен завжди бути на контролі

Стан призову громадян на військову строкову службу повинен завжди бути на контролі

2694

22 грудня під головуванням першого заступника голови Шацької РДА Сергія Сидорука та за участю голови районної ради Сергія Карпука, членів колегії, керівників районних установ та організацій, селищного та сільських голів, начальників управлінь, відділів структурних підрозділів РДА відбулося засідання колегії райдержадміністрації.

Про стан забезпечення виконання актів чинного законодавства, указів та розпоряджень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голів облдержадміністрації та райдержадміністрації та реагування на запити й звернення народних депутатів і депутатів місцевих рад інформувала Лариса Демакова, керівник апарату РДА. Загалом же за 11 місяців цього року до райдержадміністрації надійшло 2 347 вхідних документів, що на 254 документи більше за минулий рік. Із них – 158 – розпорядження голови ОДА, 2 117 – листів, 634 документи – з контрольними термінами виконання, з яких 125 залишаються на контролі. Особлива увага приділялася роботі із запитами та зверненнями народних депутатів та депутатів місцевих рад. Основними недоліками в роботі з такими документами Лариса Петрівна назвала надання відповідей та інформації з порушенням термінів виконання.

Звітував про роботу Шацького районного військового комісаріату у 2016 році Юрій Ярощук, представник Шацького районного військового комісаріату (детальніше читайте у наступному номері газети. – Ред.). Весняний призов військкоматом виконано на 100% (призвано 9 юнаків), а от з осіннього призову результати значно гірші – при плані 12 призовників на строкову службу відправлено лише 3, що є найгіршим показником в області. Причин цього є, на думку військовослужбовця, багато, але основна з них – недосконала законодавча база. Тож тепер матеріали по 96 призовниках із 240 направлені в правоохоронні органи в розшук. Військовим комісаріатом проводяться заходи щодо поновлення на військовий облік громадян, які не досягли 60-річного віку (поновленню підлягають 1 041 особа).

– За невтішну ситуацію з осіннім призовом несуть відповідальність багато структур. Потрібно сконсолідувати зусилля для проведення весняного призову у 2017 році, – наголосив Сергій Сидорук.
Розглядалася на колегії й робота Шацького відділення поліції з питання дотримання законності та попередження правопорушень в районі у 2016 році, про що інформував його очільник Віталій Мархальчук. Так, з усіх зареєстрованих повідомлень за 11 місяців цього року 1 052 повідомлення некримінального характеру були списані як звернення громадян (згідно із Законом України), по 240 повідомленнях відомості були внесені до єдиного реєстру досудового розслідування. За звітний період в районі скоєно 89 крадіжок, з яких 13 розкрито. Велика кількість злочинів припадає на два місяці літнього відпочинкового сезону (50-60 від загальної кількості) та скоюються, переважно, приїжджими особами. Вчинено 4 крадіжки з магазинів (1 нерозкрита), 2 квартирні та 9 з будинків (5 залишилося нерозкритими). Позитивним є те, що в цьому році в районі не було зареєстровано убивств, проте сталося 2 випадки нанесення тяжких тілесних ушкоджень (всі розкриті). Не зареєстровано також жодного факту незаконного обігу зброї та вибухівки.

Обговорювалося й питання про проект районного бюджету на 2017 рік, про що інформував Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА. Так, найбільшою проблемою для бюджету району в наступному році будуть установи, які фінансуються з районного бюджету. Вже тепер потрібно думати, як оптимізувати мережу цих закладів, думати над скороченням видатків. Неодноразово про те, як жити району в наступному році, обговорювалося і з сільськими головами, і з керівниками установ та організацій.
– Бюджет 2017 – інший, ніж минулого року. Шукаємо різні шляхи наповнення бюджету, і разом з тим – скорочення видатків. На сьогодні, за попередніми підрахунками, бюджет району на наступний рік є дефіцитним. Бракуватиме немало-небагато – 6 мільйонів гривень. Їх треба знайти в бюджеті. Маємо ще приховані резерви наповнення бюджету – земельний податок, податок на нерухомість, туристичний збір, їх треба використовувати, – зазначив Сергій Сидорук.

Виникнуть питання і з фінансуванням шкіл, які залишилися в районі, та деяких установ та організацій, зокрема, Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району, на фінансування якого в наступному році погодилася виділити 900 тис. грн. з необхідних на установу 2 млн. 300 тис. грн. Шацька селищна рада, адже працівники установи обслуговують і жителів об’єднаної громади.

– Поки що в наступному році нам бракуватиме коштів на фінансування захищених статей, не кажучи вже про фінансування районних програм, на які в цьому році з районного бюджету використано 1 млн. 100 тис. грн. А ще ж є співфінансування обласних програм та проектів, що фінансуватимуться з Фонду регіонального розвитку. Візьмемо навіть ті ж дороги. Окрім того, частина відповідальності за функціонування деяких установ, які діють в селах, лежить і на головах сільських рад. Вони, в свою чергу, повинні також залучати резерви для наповнення бюджетів, – зауважив Сергій Карпук.

Віта ШЕПЕЛЯ.