Головна Наради, сесії Спортивна школа чи промислова зона: яка перспектива території біля озера Велике Чорне

Спортивна школа чи промислова зона: яка перспектива території біля озера Велике Чорне

20786

У четвер, 14 червня, в Шацькій селищній раді відбулося обговорення Детального плану території частини вулиці 50 років Перемоги, 5 в смт Шацьк. Детальний план цієї зони, замовником якого є Шацька селищна рада, покликаний визначити планувальну організацію та розвиток частини території ради. Мова йде про земельну ділянку площею 2,5 га (межує з прибережною зоною озера Велике Чорне), яка перебуває в спільній комунальній власності територіальної громади, на даний час – в оренді ТзОВ «Будівельник». Її цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій і підприємств.

На громадських слуханнях, окрім жителів Шацька, були присутні Людмила Цевух, в.о. Шацького селищного голови, та Сергій Карпук, голова Шацької районної ради.
– За детальним планом, ця територія ділиться на 5 земельних ділянок, на яких розміщене нерухоме майно (склади, прохідна тощо), що перебуває у власності Сергія Чумака, Сергія Шума та Шацького центру зайнятості. Власники об’єктів кажуть, що відповідно до закону вони можуть претендувати на ці земельні ділянки. Якщо під час слухань надійдуть конкретні пропозиції щодо детального плану та перспективи розвитку цієї території, то вони будуть розглядатися впродовж місяця, а потім розробник або спростовує їх, або підтримує, – зазначив на початку слухань Сергій Гірич, начальник відділу землекористування, охорони навколишнього середовища та архітектурно-будівельного контролю виконкому селищної ради.

Сергій Чумак у своєму виступі наголосив, що, відповідно до закону, в разі переходу права власності на об’єкти нерухомості земельна ділянка розділяється в межах попередньої конфігурації з тим самим цільовим призначенням, а саме для промислового розвитку.
– Тобто як власники об’єктів нерухомості на цій земельній ділянці ми можемо претендувати і на територію для їх обслуговування – в межах території, яка була в попереднього власника, – зазначив Сергій Юрійович.

Яку саме промисловість хоче розвивати на цій території, він ще не знає, найперше хоче стати власником землі, а потім, якщо виграє судовий процес у селищної ради, може навіть цю ділянку їй … продати.
Володимир Шум, представник від іншого власника Сергія Шума, хоче перевести на цю територію свій бізнес, який зараз розміщений біля Шацького ринку.

Сергій Карпук та Олександр Наумич, депутат Шацької районної ради, голова постійної комісії з питань екології, вбачають на цій території іншу перспективу – розширення території Шацької дитячо-юнацької спортивної школи та будівництво спортивних майданчиків. Є велика потреба в такому кроці, оскільки приміщення спортивного закладу побудоване в прибережній смузі озера, через що неможливо оформити документи на землю. Більше того, школа, яка має декілька відділень, абсолютно не відповідає нормам сучасного дитячого закладу і потребує розширення.

– Можливо, вам вистачить 20 сотих для обслуговування об’єктів, а решту громада залишить у спільній комунальній власності і передбачить територію для будівництва у майбутньому спортивної школи? – звернувся до власників майна голова районної ради.
– Спортшколу можна побудувати в інших місцях: біля селищного стадіону, біля старої поліклініки чи на території колишнього рибцеху – апелював до нього Сергій Чумак. – Якщо ви порушите мої права, я вимушений буду подати в суд на селищну раду.
– Це ще не ваша земля, а селищної ради. …Заберіть з неї свої об’єкти і господарюйте в іншому місці. …Селищна рада може цю землю надати в оренду, провести аукціон на право власності на оренду тощо, – лунали пропозиції з залу.

Зрештою, одна пропозиція – обґрунтована, в письмовій формі – надійшла від Василя Печука. В ній йшлося про те, що в детальному плані не враховано перспективу розширення існуючої території Шацької ДЮСШ. Цей заклад розташований у прибережній смузі озера Велике Чорне та обмежений у своїй території. У спортшколі сьогодні функціонують 4 спортивні секції, планується відкриття нових відділень. «Прошу при обговоренні детального плану розширити територію спортивної школи за рахунок земель комунальної власності Шацької селищної ради», – йшлося у пропозиції. Відповідно до закону ця пропозиція розглядатиметься впродовж місяця.

Мирослава ЦЮП’ЯХ