Головна Наради, сесії Триває боротьба за чисте довкілля

Триває боротьба за чисте довкілля

2972

У п’ятницю жителі Шацького району приєд­налися до Все­української весняної толоки, активно провівши прибирання узбіч центра­льних доріг від сміття. А передувала цій акції нарада з керівниками установ та організацій району під головуванням Віктора Плей­ту­ха, першого заступника голови Шацької РДА.

– Відкладати далі питання наведення по­рядку вздовж доріг не можна, попереду – тра­в­неві вихідні дні. Частково вже прибрано тери­торії населених пунктів, поступово очищу­єть­ся від сміття районний центр, ліквідову­ються стихійні сміт­тє­зва­лища. Прикро вра­зи­ли наслідки недавнього приби­ран­ня прибе­режної смуги озера Чорне. Громадські діячі і шко­лярі вичистили її, накопичивши гору мішків з відходами. Утім, вистачило однієї «майов­ки», щоб усі їхні зусилля виявилися марними – територія знову за­харащена сміттям. Думаю, не завадило б міліції частіше наві­дуватися в це місце відпо­чин­ку, – відзначив Володимир Найда, голова Шацької РДА.

Наголошено було на ве­ликому об’ємі роботи по Ша­цькій селищній раді і Шацьку зокрема. Закріплені за уста­новами території не повністю прибрані, як от біля казна­чейства, на селищному ста­діоні і навколо нього, в сосновій посадці, що під озером Чорне. На час прове­дення наради не було поряд­ку і біля деяких приватних ма­газинів і струк­тур, не ліквідо­вано стихійні сміттєзвалища поблизу вулиці Гагаріна та ко­лишнього цеху з виготовлення газводи.

Виступив на нараді Іван Ко­валь, нача­ль­ник КП «Будин­ко­управління», відзначивши, що підлеглі пра­цюють у цю гарячу пору не покладаючи рук. За графіком безкоштовно вивозиться від населення сміття. Утруднює роботу працівників те, що люди не дотримуються графіка, накопичуючи відходи вздовж доріг не в визначені дні; не вистачає транспорту для пов­ноцінної роботи (працює лише два трактори); не сплачуються забор­говані суми коштів.

– Допомога працівників уста­нов та організацій є для нас сьогодні важливою, бо власними силами важко з усім спра­витися. Всі гуртом очис­тимо територію від сміття, а по­тім нам буде легше підтри­мувати її в охайному стані, – наголосив Іван Федорович.

Немало запитань виникло і до Володимира Федчишина, начальника Шацької дорожньої дільниці Любомльського авто­дору, який зобов’язався най­ближчим часом встановити й облаштувати автобусні зу­пин­ки, завершити розпочаті до­рожні ремонти, прибрати узбіччя.

На завершення Віктор Плей­тух розподілив для при­бирання придорожні території між уста­новами та організаціями, уточ­нив кількість тих, хто працю­ватиме на толоці; керівництву Шацького національного при­родного парку та ДП «Шацьке УДЛГ» наказав не допускати виникнення на їхніх територіях стихійних смітників.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.