З 18 по 22 лютого на базі санаторію «Лісова пісня» проводилося навчання заступників голів райдержадміністрацій з питань агропромислового розвитку, начальників управлінь АПР, керівників сільськогосподарських підприємств, голів фермерських господарств Волинської області. У роботі заходу також взяли участь представники профільних обласних управлінь, фахівці з Київської області, Мазовецького воєводства Республіки Польща та Брестської області Республіки Білорусь. Шацький район на семінарі представляв Володимир Найда, голова Шацької РДА, та Галина Носуліч, начальник управління АПР Шацької РДА. В перший день перед господарниками і працівниками АПК виступила Людмила Петриканин, заступник директора департаменту АПР Волинської ОДА, озвучивши показники розвитку галузі сільського господарства. За темпами виробництва сільгосппродукції Волинська область займає шосте місце в Україні. Зросли валове виробництво зернових культур, цукрових буряків, овочів, обсяг виробництва м’яса і молока; збільшилися посівні площі. Зі слів Людмили Федорівни, радує те, що на Полісся приходить інвестор. На реалізацію регіональних цільових програм у минулому році з місцевих бюджетів було виділено 11,7 млн. грн., що вдвічі більше, ніж у 2011-му. Другий рік успішно діє програма підтримки селян, які утримують три і більше корів. Таких родин на 1 січня цього року – 2723. За кошти місцевих бюджетів протягом 2011-2012 років закуплено і передано сільським господарям понад 2 200 доїльних апаратів.
Під час тижневого семінару обговорювались новації податкового, пенсійного, трудового, земельного та екологічного законодавства, а також йшлося про дотримання вимог при веденні сільськогосподарського виробництва.
– Волинь є лідером в державі з впровадження аграрних реформ. Ми маємо хороші напрацювання і високі показники розвитку сільського господарства. Інші регіони переймають досвід Волині, а Уряд на основі наших результатів роботи ініціює загальнодержавні програми. В пріоритеті влади – комплексна розбудова сільських територій. Упродовж трьох років ми створюємо сприятливі умови для агробізнесу, адже це – наш шанс потрапити до Європи. Наші обласні програми підтримки сільського господарства, які вже себе зарекомендували, й надалі працюють для людей. Днями на сесії обласної ради депутати проголосували за 27 програм АПК. На їх реалізацію в обласному бюджеті передбачено близько 20 млн. грн. Люди отримають компенсацію за посіяне жито або ж селекційно-племінну роботу, доїльні апарати. Сільські ж ради залужать землі, – зазначив у виступі перед учасниками семінару голова облдержадміністрації Борис Клімчук.
Інформуючи про наміри та завдання на 2013 рік, губернатор також акцентував на створенні нових робочих місць, особливо на селі; доступності та підвищенні якості медичних послуг, розвитку вугільної галузі, завершення усіх підготовчих робіт у реформуванні земельних відносин.
У свою чергу, заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк розповів про перспективи розвитку агропромислового комплексу.
– Учасники навчання і я особисто за тиждень почерпнули для себе багато нової, корисної інформації, запозичили цікаві ідеї, які реально можна втілити в нашому районі. З великим інтересом слухали виступи польських колег, які розповіли про новітні технології сільськогосподарського виробництва. В новий сільськогосподарський рік входимо з вірою в те, що зможемо, особливо за умови потужної підтримки обласної влади, виконати всі поставлені завдання і покращити минулорічні показники, – поділилася враженнями від навчання Галина Носуліч, начальник управління АПР Шацької РДА.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.