Головна Наради, сесії У Шацькому районі буде створена школа-гімназія

У Шацькому районі буде створена школа-гімназія

3259

30 травня під головуванням Сергія Карпука, голови Шацької районної ради, відбулася позачергова сесія районної ради, в якій взяв участь заступник голови Шацької РДА Сергій Кужель.

Першим питанням депутати заслухали інформацію Олександра Бебка, начальника управління фінансів Шацької РДА, про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік. Вони зумовлені необхідністю виділення коштів у сумі 55 тис. грн. на оздоровлення дітей, 38,6 тис. грн. – на функціонування пришкільних таборів. Розподілено кошти потерпілим від пожежі, на підтримку громадської організації ветеранів. Затверджено субвенції з обласного бюджету районному бюджету (на районний Будинок культури) – 30 тис. грн., на оздоровлення дітей – 55 тис. грн., 18 тис.450 грн. – на підтримку власників господарств, в яких утримується три і більше корови. 46 тис. грн. отримано субвенції з Шацького селищного бюджету на утримання Трудового архіву та на ремонт ФАПу в с. Мельники.

Про реорганізацію шляхом перейменування ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк у школу-гімназію інформував депутатів Анатолій Пех, начальник відділу освіти та молоді Шацької РДА. За його словами, Шацький район – єдиний в області, який не має школи-гімназії, тож її планують створити на базі Шацької ЗОШ І-ІІІ ст. Щороку гімназійні класи будуть формуватися з учнів 5-х класів, до якого будуть зараховуватися діти або за результатами державної підсумкової атестації, або за співбесідою. До класу можуть бути зараховані діти й з інших населених пунктів району, але в такому разі їхній доїзд забезпечуватимуть батьки дітей. Профіль, за яким навчатимуться діти, обиратимуть батьки (математика або іноземна мова). Депутат Ольга Сахарук запропонувала прописати у Статуті школи-гімназії створення спеціальної комісії, яка буде на основі співбесіди чи іспитів проводити зарахування талановитих та обдарованих дітей до гімназійного класу.

Депутатами було затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів Світязької сільської ради: перша ділянка площею 156 га оцінена в 2 млн. 773,8 тис. грн., друга – площею 32,2 га – в суму 62 тис. 219 грн., третя – площею 43,5 га – 82 тис. 773 грн. В результаті, якщо аукціон відбудеться, інвестор буде сплачувати 8% вартості нормативно грошової оцінки в казну громади. Також було внесено зміни до Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які стосуються запровадження відповідно до прийнятого законодавства контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників у цій сфері.

Наостанок депутат Ніна Хомич зачитала звернення жителів села Світязь до служби автомобільних доріг, національної поліції з проханням врегулювати ситуацію в літній період на центральній вулиці села Світязь, де через відсутність автостоянки припаркованими уздовж узбіч автомобілями постійно блокується рух автотранспорту по дорозі, створюються перешколи для проїзду автомобілів швидкої допомоги, пожежників та поліції. Сергій Карпук, відзначивши актуальність проблеми, пообіцяв використати всі засоби для врегулювання ситуації.

Віта ШЕПЕЛЯ.