15 квітня голова Шацької РДА Володимир Найда, його перший заступник Віктор Плейтух, голова районної ради Володимир Голядинець, а також керівники та працівники деяких організацій, відділів РДА взяли участь в обласній відеоселекторній нараді, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк.
Перед розглядом питань про підсумки роботи агропромислового комплексу області за І квартал 2013 року, де звітували про виконання програм фінансової підтримки сільськогосподарської галузі з державного, обласного та районних бюджетів, розвиток галузі тваринництва, збереження та нарощування поголів’я ВРХ, Віталій Карпюк відзначив, що за обсягами виробництва область посіла 9 місце у державі, а за обсягами на одного жителя – 5 сходинку, за темпами – 12, тож до нашого регіону сьогодні у держави особлива увага.
В свою чергу, начальник департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко наголосив, що завдяки стабільній фінансовій підтримці маємо позитивні показники в аграрній галузі. Зокрема, з початку року в область за державною програмою підтримки галузі тваринництва надійшло понад 7 млн. грн., з яких вже за січень-лютий виплачено 3,5 млн. грн. для утримання і збереження молодняка ВРХ та 107 тис. грн. – дотації за реалізації великовагової худоби. Також на цей рік з обласного та районних бюджетів на підтримку програм агропромислового розвитку передбачено 14 млн. грн. Незадоволений Юрій Мефодійович роботою селекційно-племінних пунктів по багатьох селах області, на функціонування яких також виділялися чималі кошти. Основною причиною такої ситуації він назвав байдужість сільських голів до цього питання, хоча по багатьох населених пунктах є дуже хороші результати. Не оминув увагою Юрій Горбенко і хід весняно-польових робіт, зокрема посівної кампанії. Так, у 2013 році заплановано засіяти ярими культурами 277,1 тис. га, технічними – 42,2 тис. га, картоплею та овочами – 77,3 тис. га, кормовими культурами – 45,1 тис. га, а також мають засіяти 7,5 тис. га землі цукровим буряком.
«Місцеві керівники мають донести до людей повну інформацію про низку аграрних програм, що реалізовуються з ініціативи влади», – підсумував заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк.
Активно обговорювалося й питання проведення протипаводкових заходів щодо запобігання затопленню (підтопленню) населених пунктів і територій області, аналізу актів виконаних робіт по розчищенню внутрігосподарських меліоративних каналів та дренажних систем, що знаходяться на балансах сільських та селищних рад. Підсумовуючи результати перевірок, Віталій Карпюк наголосив, що саме невиконання сільськими та селищними головами розпорядження голови ОДА Бориса Клімчука щодо розчищення меліоративних каналів та дренажних систем, які знаходяться на балансі місцевих рад, є головними причинами підтоплень людських обійсть та господарств, що виникають навіть там, де, згідно з документами, дренажні системи упорядковано та розчищено. Ситуація з паводками на Волині показала, що більшість актів є фіктивними, а в реальності роботи не виконані. І поки канави та кювети захаращені сміттям та не можуть пропускати талу воду, спеціалісти ДСНС зробили вже понад 700 виїздів із залученням спецтехніки у кількох районах області. Заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що нинішня весна показала, хто в селі є господар, а хто безвідповідально ставиться до своїх обов’язків.
Говорилося на нараді і про заходи, які необхідно впровадити до початку пожежонебезпечного періоду, аби запобігти виникненню лісових пожеж (інформував Анатолій Свірський, заступник начальника територіального управління з питань реагування та цивільного захисту ТУ МНС України у Волинській області). Головне, за його словами, це активно проводити роз’яснювальну роботу з населенням, якщо потрібно – до паліїв сухої трави та неконтрольованого спалення решток від порубок лісу застосовувати штрафні санкції.
Про підсумки роботи зі зверненнями громадян в ОДА за І квартал цього року інформував керівник апарату ОДА Станіслав Ющик. За його словами, керівники РДА та міст обласного значення, голови сільських та селищних рад повинні активніше працювати зі зверненнями громадян. За три місяці до облдержадміністрації, в тому числі через Урядовий контактний центр, надійшло 1 455 звернень, а це – на 160 більше, ніж за відповідний період минулого року. Домінували питання соціального характеру, комунального господарства та агропромислового розвитку. «Вирішення 31% з них належить до компетенції місцевих органів. Тому варто прискіпливіше ставитися до роботи зі зверненнями громадян», – підкреслив Станіслав Ющик, і як один з прикладів роботи зі зверненнями громадян, де питання здебільшого уже вирішуються на місцях, назвав Шацький район.
Говорилося також і про необхідність реконструювання та впорядкування спортивних майданчиків області, а особливо – у сільській місцевості.
Протягом 2013 року на Волині реконструкції та впорядкування дочекаються близько 2 тис. спортивних майданчиків. Також до ладу приведуть 443 спортивних зали та 379 футбольних полів краю. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк. «В розширення інфраструктури спортивних майданчиків у 2012 році з обласного бюджету виділили 6 млн. грн., з державного – 8 млн. грн. З місцевих бюджетів було загалом вкладено 2,5 млн. грн. Але й цих грошей недостатньо, тому варто залучати спонсорів та меценатів, працюючи в рамках державно-приватного партнерства», – підкреслив заступник голови облдержадміністрації. Олександр Курилюк звернув увагу і на стан спортмайданчиків шкіл, професійно-технічних та вищих закладів освіти Волині. «В цьому році буде розгорнута масштабна інформаційна кампанія, щоб якнайбільше школярів зацікавилося спортом», – підсумував Олександр Курилюк.
Віта ШЕПЕЛЯ.