Головна Освіта Ковельчанка Анастасія Бруча привезла нагороду з Бельгії

Ковельчанка Анастасія Бруча привезла нагороду з Бельгії

686

Днями учениця 11-А класу ліцею імені Олени Пчілки Анастасія Бруча повернулась з Бельгії. Дівчина у Брюсселі отримала відзнаку конкурсу “HISTOLAB”. Її вручають за інноваційні шкільні проєкти в історичній освіті.

Серед 70 учасників з різних країн Європи було відзначено лише представників України, Болгарії, Хорватії.

Конкурс стартував у жовтні. Директорка ліцею Олена Вальчук запропонувала старшокласниці доєднатись до випробувань та підготувати цікаві ідеї для інноваційного вивчення історії. Було вирішено подати проєкт у формі наукового дослідження, в якому взяли б участь, як респонденти – ліцеїсти-старшокласники.

У підсумку – висока оцінка журі за нестандартний підхід до виконання завдання та можливість почути думки не лише авторки, а й широкого кола юних істориків.

Організатори відзначили високий рівень як самого проєкту, в якому пропонувалися нові підходи до вивчення історії, так і вільне володіння Анастасією англійською мовою, вміння гідно презентувати Україну.

Голова Комітету з питань культури, науки, освіти та медіа Парламентарної Асамблеї Ради Європи Євгенія Кравчук зазначила, що пишається тим, що серед переможців – представники України, які у важких умовах знаходять можливості займатися науковою діяльністю, привертають увагу громадськості до тих подій, що нині відбуваються в державі.

Такі міжнародні проєкти, як HISTOLAB, дають можливість не тільки відвідати європейські міста, познайомитися з цікавими людьми, але й нагадати світові про себе, про те, що війна ще триває, донести важливі меседжі та показати, що українці плекають ті ж цінності, здатні співпрацювати для кращого майбутнього.

Довідково: Мета конкурсу “Histolab” зібрати інноваційні ініціативи та ідеї в історичній освіті не лише від вчителів та науковців, але й від учнів шкіл.
Нагорода HISTOLAB за інноваційні ідеї та проєкти в школах заохочує учнів ділитися своїми інтересами та ідеями, а також розповідати нам, як вони хочуть вивчати історію.

Участь у конкурсі була можливою завдячуючи тому, що ліцей імені Олени Пчілки є учасником всеукраїнської Програми «Демократична школа» та частиною мережі демократичних шкіл Ради Європи.