Головна Освіта Ковельські депутати підтримують очну форму навчання

Ковельські депутати підтримують очну форму навчання

1292

Сьогодні відбулась позачергова сесія Ковельської міської ради.

На засіданні слухалось питання про звернення до Прем’єр – міністра України Дениса Шмигаля,головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року

Міський голова Ігор Чайка наголосив, що у ньому висловлена підтримка батькам, які звернулись до міської влади з проханням щодо відновлення очного навчання. Воно підготовлене усіма фракціями. Ігор Чайка подякував депутатам за спільну роботу.

Начальник управління освіти Віктор Бичковський поінформував, що на сьогодні у Ковелі у звичному форматі працює шість закладів — ЗЗСО №№6 та 8, ліцеї №№1, 10, 11 та імені Олени Пчілки.

Ковельські депутати підтримують очну форму навчання

Після обговорення обранці громади одноголосно підтримали звернення.

ЗВЕРНЕННЯ

У сучасному світі здоров’я населення — це одна з найбільших цінностей, запорука процвітання будь-якої держави та її національної безпеки.
Людству вдалося отримати перемогу над багатьма хворобами. Але і сьогодні громадському здоров’ю загрожує безліч небезпек. Серед яких епідемія COVID-19 виявилася однією з найнебезпечніших. І це викликає необхідність переосмислити категорії громадського здоров’я.
Таким “переосмисленням” в українських реаліях виявилась постанова Кабінету Міністрів України № 1236 від 9 грудня 2020 року “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами та доповненнями).
Означеною постановою уряд встановив, що у разі встановлення “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2-2 постанови, забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких не менше, ніж 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання курсу вакцинації (однієї чи двох доз). Таким чином встановлено обов’язковість вакцинації для працівників освіти, у той час як інші категорії громадянського суспільства, які також працюють з великою кількістю людей перед таким вибором за рішенням уряду не постали.
У сучасній правовій державі законодавча і виконавча влада має забезпечувати доступ до навчання, а не шукати шляхи для його обмеження, адже ст. 53 Конституції України гарантує кожному право на освіту і повна загальна середня освіта є обов’язковою.
Ми депутати Ковельської міської ради, враховуючи викладене вище, просимо внести зміни до обмежувальних протиепідемічних заходів визначених постановою КМ України № 1236 від 9 грудня 2020 року “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” в частині забезпечення належного (очного) навчання учнів 5-12 класів закладів загальної середньої освіти.
Визначити, що з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), заклади позашкільної, загальної середньої освіти мають здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства визначених постановою головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 № 10 “Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Прийнято на тринадцятій позачерговійсесії міської ради 07.10.2021 року

Джерело