Головна Освіта Лесиними стежками

Лесиними стежками

3079

Леся Українка – гідна донька українського народу. Як людина і як митець вона була дитям Волині. Лариса Петрівна Косач народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинському, тепер Жито­мирської області, в сім’ї повітового юриста Петра Анто­новича Косача та відомої української письмен­ниці, громадської діячки Олени Пчілки, сестри Ми­хайла Драгоманова.

У зв’язку з переведенням Петра Косача по службі родина мешкала у Луцьку та Ковелі, а з 1882 року постійним її міс­цем проживання стало село Колодяжне. Саме на Волині, серед чарівної природи, у спілкуванні з селянськими дітьми минуло ди­тин­ство й отроцтво Лесі.

Милий серцю волинський край! Край предковічних дубів, не­займаних борів, таємничих озер із смарагдовими облудними бе­регами. Край, який дав світові творця ніжної чарівної Мавки, гор­дої, незалежної Кассандри, нескореного Неофіта й одержимої Мі­ріам, розповів людям дивну «Осінню казку» і проспівав «Лісову пісню», кинув нам гіркі «Сльози-перли». Край володарки ночей, яка серед темряви засвітила провідну зірку свободи, кинула вик­лик відчаю і горю. «Убий – не здамся», – девіз життя Лесі Українки.

За натурою Леся Косач була дуже вразливою, особливо до всього гарного як у природі, так і в людях…, мріяла стати ху­дожником, бо гарно малювала; музикантом, бо мала неабиякий хист до музики. І не знала дівчина, що в серці вже поселилася Муза, що її поезії судилося стати в майбутньому окрасою україн­ської літератури.

Але найбільшим було захоплення царицею красного письмен­ства – Поезією. І саме про це захоплення нашої землячки Лесі Українки вели розмову школярі нашого району у стінах Будинку дитячої та юнацької творчості. Адже у залі зібралися майстри поетичного слова, шанувальники творчості Лесі Українки, юні літератори, які висловлювалися словами самої по­е­­теси.

Конкурс чит­ців проводився у двох вікових група. У середній віковій групі пе­ремогу здобула Світлана Ко­роць, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прип’ять (на фото); 2 міс­це розділили між собою Іван­на Кли­­коцюк, уче­ниця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань, Світлана Турич, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, Оксана Цвинкилевич, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Самійличі; 3 місце виборола Валерія Пех, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове. Перемогу у старшій віковій групі отримала Наталія Королюк, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща. За активну участь відзначено Ганну Кінах, ученицю ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо та Марину Шульгу, ученицю ЗОШ І-ІІ ст. с. Острів’я.

Переможців і учасників конкурсу нагороджено грамотами відділу освіти Шацької РДА.

Світлана ТУРИЧ, вчитель української мови і літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща.