Головна Освіта Освіта – це про майбутнє: Сергій Шкарлет про налагоджений освітній процес на...

Освіта – це про майбутнє: Сергій Шкарлет про налагоджений освітній процес на Волині

1753

Завдяки міжнародним донорам та гарантіям держави у наступному році жоден освітянин не буде позбавлений заробітної плати та обов’язкових виплат, які передбаченні бюджетним законодавством України. На цьому наголосив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет під час онлайн-наради з керівниками громад Волині.

Також міністр повідомив, що у 2023 році планується виділення субвенції на створення безпекових умов в освітніх закладах, зокрема на облаштування укриттів. А це – 1,5 мільярда гривень, які будуть пропорційно розділенні між регіонами. Тож керівники громад спільно з військовою адміністрацією матимуть можливість спланувати перелік навчальних закладів, де в першу чергу потрібно облаштувати укриття.

Також під час зустрічі обговорили інші важливі питання організації освітнього процесу. Зокрема, керівників районів цікавили питання забезпечення навчальних закладів автобусами.

«Цьогоріч на закупівлю шкільних автобусів держава спрямувала 750 мільйонів гривень. Наразі закупівля автобусів, в тому числі й на Волині, триває, – розповів Сергій Шкарлет. – Окрім цього, завдяки міжнародним донорам, закуплено шкільні автобуси для п’яти областей, які прийняли найбільше внутрішніх переселенців. Ваша область у тому числі. Також у наступному році на закупівлю автобусів буде виділено один мільярд гривень окремої субвенції».

За словами начальника обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, в області 1148 закладів освіти. З них 47% навчаються за очною та змішаною формами навчання. Перед початком навчального процесу усі заклади були проінспектовані відповідною комісією.

Окрім цього, міністр освіти та науки України Сергій відмітив злагоджену роботу усіх, хто причетний до організації освітнього процесу в області.

«Освіта – це про майбутнє. Ми – єдина країна у світі, яка перебуває у стані війні, але при цьому запустили освітній процес», – сказав міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет. – Я дякую обласній військовій адміністрації, головам територіальних громад та всім, хто був причетний до організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. Приємно відмітити, що усі навчальні заклади Волині долучаються до роботи у волонтерській та гуманітарній сфері. Ми маємо зразкову організацію освітнього процесу в прикордонній області».

Окремо міністр освіти та науки подякував за наданий прихисток внутрішньо переміщеним особам. На Волині 2100 учнів, які вимушено переїхали на Волинь та успішно інтегрувалися в освітній процес.

Відмітив посадовець і 100–відсоткову готовність навчальних закладів до опалювального сезону.