Головна Освіта Освітян Володимирської громади навчали як розповідати дітям про Голодомор в Україні

Освітян Володимирської громади навчали як розповідати дітям про Голодомор в Україні

2430

Що таке геноцид, як розповідати учням про Голодомор, які інструменти, джерела допомагають висвітлити цю тему, як об’єднати зусилля та реалізувати міжпредметні зв’язки в навчально-виховному процесі. На ці запитання шукали відповіді вчителі історії, педагоги-організатори, вчителі музичного мистецтва на семінарі-практикумі на тему «Словесні та візуальні засоби передачі знань учням про Голодомор в Україні на уроках історії, музичного мистецтва та позаурочних, виховних заходах», організованому консультанткою Центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксаною Стасюк.

Український народ – непереможний. Перебої з електропостачанням, а точніше його відсутність, не завадили взяти участь у семінарі-практикумі доценту кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО Мар’яні Миць, викладачам та вихованцям Володимирської дитячої музичної школи на чолі із заступником директора з виховної роботи, викладачем теоретичних дисциплін ДМШ Ольгою Редько та ініціативним та вмотивованим педагогам закладів освіти громади.

Мар’яна Ярославівна ознайомила аудиторію з питанням виявлення і публікації історичних джерел про Голодомор в Україні 1932-1933 років, Оксана Стасюк підготувала для педагогів добірку інструментів на допомогу педагогам у висвітлені теми Голодомору на уроках та позаурочних заходах (картини, свідчення очевидців, відеофільми та відеоролики, відеоекскурсії). Розповіла про героя України Василя Івчука, директора школи з Київщини, який врятував 200 учнів своєї школи від голодної смерті. Про молодого британського журналіста Гарета Джонса, який першим розповів світові про Голодомор в Україні.

Музика глибоко закорінена в нашій історії та природі, це відтворення людських почуттів у їх становленні та розвитку найтонших відтінків радості й суму, в їх зіткненнях та перетвореннях. Ольга Мілентіївна Редько спільно з  викладачами ДМШ продемонстрували як музичні твори скорботного та елегійного характеру можна використати як музичні ілюстрації до трагічних сторінок історії.

В нас немає іншого вибору, ніж досконало виконувати свою роботу для того, щоб вистояти. Інакше історія закине українців на нове коло вже пройдених випробувань. Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.