Головна Освіта Педагоги міста Володимира пройшли курси підвищення кваліфікації

Педагоги міста Володимира пройшли курси підвищення кваліфікації

2128

Цьогорічні випускники початкових класів з 1 вересня почнуть працювати у 5 класі Нової української школи. Чи готові вчителі навчати учнів «по-новому» в п’ятих класах НУШ? Чи опанували нові методики викладання? Чи розуміють свою роль у виховані сучасного школяра? Чи поділяють цінності Нової української школи? Над цими та іншими питаннями працювали директор Людмила Страхорчук та консультантки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Людмила Салабай, Оксана Стасюк, Катерина Красько  та Жанна Базь.

З 14 червня по 1 липня для трьох груп педагогів, які навчатимуть у 2022-2023 роках п’ятикласників, проведено 30-годинні курси підвищення кваліфікації. В рамках програми курсів слухачі опрацювали чотири модулі, а саме «Сучасний учитель/учителька як провідники змін», «Учень Нової української школи», «Безпечне інклюзивне освітнє розвивальне середовище», «Освіта по-новому».

Навчання складалося з опрацювання нормативних документів та методичних матеріалів, ознайомлення з практичними педагогічними інструментами для вчителів, цікавих зустрічей з педагогами-новаторами та практиками, виконанням інтерактивних вправ та завдань, участі у фрагментах тренінгів та підсумковому тестуванні.

Директор центру Людмила Страхорчук доступно ознайомила учасників навчання з професійним стандартом учителя як орієнтиром для професійного зростання та особливостями дітей підліткового віку, які прийдуть у 5-тий клас. Консультантка центру Людмила Салабай створила атмосферу універсального дизайну  освітнього процесу та провела з учасниками  тайм-менеджмент як складову управлінсько-педагогічної діяльності. Оксана Стасюк презентувала педагогіку партнерства, створення ефективного плану уроку, Катерина Красько розповіла про STEM – проєкт як інтегративну модель навчання та озвучила сучасні підходи навчальних досягнень учнів, а Жанна Базь зосередила увагу слухачів на мовленнєвій компетентності та ключових уміннях 21 століття, формуванні критичного мислення.

Досвід роботи щодо формувального оцінювання у початковій школі представила вчителька початкових класів НВК «ЗОШ №3-ліцей» Оксана Мудрик. Заслужений учитель України, учитель-методист, учителька хімії гімназії ім. Олександра Цинкаловського Наталія Козік поділилась досвідом про інтеграцію предметів та інтегроване навчання. Як практично досягти успішного впровадження STEM-проєкту у навчальний процес, продемонструвала вчителька географії НВК «ЗОШ №3-ліцей» Наталія Іванова.З можливостями інтерактивних сервісів для навчання учнів, які живуть у цифровому світі ознайомила учитель інформатики НВК «ЗОШ №3-ліцей» Ірина Мартинюк. З  розв’язанням проблем професійного та емоційного вигорання, збереженням психологічного здоров’я, порадами  та як керувати власними емоціями поділилася директор Володимир-Волинського інклюзивно-ресурсного центру Олена Токарєва.

Навчання за програмою підвищення кваліфікації успішно пройшли 59 учителів закладів загальної середньої освіти Володимирської міської територіальної громади та отримали сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

Висловлюємо щиру вдячність директору НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3-ліцей»  Анатолію Матвейчуку,   директору ЗОШ І-ІІІ ст. с. Суходоли Віктору Рупші та директорці ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Людмилі Самусєвій за надання приміщення для проведення навчання.

Бажаємо учителям-курсантам у прийдешньому освітньому 2022-2023 навчальному році  втілити в життя всі опановані знання та вміння під мирним небом в мирній державі!

Працівники ВВЦПРПП