Головна Освіта Перетворення кожного закладу освіти на територію безпеки – головна мета організації навчального...

Перетворення кожного закладу освіти на територію безпеки – головна мета організації навчального процесу на Волині

1267

Підготовка до нового навчального року в умовах воєнних стану, чотири моделі організації освітнього процесу та перевірки укриттів в навчальних закладах: в області відбулося онлайн-засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації. Участь у заході також взяли заступник голови ОДА Юрій Гупало та перший заступник голови облради Юрій Поліщук.

«Президент України Володимир Зеленський в одному з виступів зазначив, що окупанти визначили своїми ворогами культуру, освіту та людяність. І не шкодують для них ні ракет, ні бомб. Україна, яка прагне бути конкурентоспроможною в сучасному світі, визначає освіту та науку своїми стратегічними сферами, – зазначив Юрій Гупало. – З гордістю стверджую, що в умовах війни працівники освітньої галузі Волині роблять все можливе  для успішного функціонування системи освіти області, створення безпечних умов навчання, безперервного та рівного доступу до якісної освіти всім дітям, незалежно від їхнього місцеперебування».

Також заступник очільника області повідомив, що наразі в усіх 54-ох громадах завершується робота комісій з обстеження закладів освіти. При організації освітнього процесу враховується думка батьків щодо форми навчання та наявності укриттів. Планують розпочати навчальний рік за очною або змішаною формою 45% закладів освіти.

Начальниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна розповіла, що місцевими органами управління освітою та керівниками закладів освіти відпрацьовуються чотири моделі організації освітнього процесу: очна, дистанційна, змішана та індивідуальна формами (екстернат або сімейна форма).

«На місцях проводиться опитування батьків щодо вибору форми навчання. За попередніми даними, більшість батьків обирає змішаний чи очний формат організації освітнього процесу. Це вимагає зосередження основної уваги освітніх управлінців на створенні безпечних умов для перебування в закладах освіти, адже головним пріоритетом є життя і здоров’я кожного учасника освітнього процесу, а найважливішою метою нашої діяльності в умовах війни – перетворення кожного закладу освіти на територію безпеки», – наголосила освітянка.

Слід зазначити, що перевірки закладів освіти щодо готовності укриттів проводять фахівці головного управління ДСНС України у Волинській області. Зокрема, спеціалісти перевіряють приведення евакуаційних шляхів у відповідність із нормами законодавства, створення запасів матеріалів, обладнання, інструменту, води та медичних засобів у закладах освіти, проведення тренувань при оголошенні сигналу повітряної тривоги.

Наразі в закладах освіти, у яких придатні захисні споруди, створені паспорти безпеки, встановлено спеціальне обладнання для сповіщення сигналу тривоги та періодично проводитимуться виховні й тренувальні години.

Щодо шкільних автобусів, то до повномасштабної війни парк області налічував 245 одиниць. З початком воєнного стану для потреб ЗСУ вилучені 59 шкільних автобусів, які перебували у власності територіальних громад, та 29 автобусів залучено для евакуації. На сьогодні загальна потреба в придбанні транспорту становить: 59 одиниць на заміну вилученої техніки та 33 автобуси для оновлення шкільного автопарку.

«Наша область має кошти освітньої субвенції в сумі понад 28 мільйонів гривень на придбання нових шкільних автобусів на засадах співфінансування, – повідомила Людмила Плахотна. – У цьому році заплановано придбання 13 шкільних автобусів, у тому числі 2 спеціальних, для підвезення дітей на кріслах колісних».

До слова, з дотриманням безпечних умов в області відновлено роботу у 21 (із 482) закладі дошкільної освіти, в яких перебуває 2 059 дітей (із 33 тис.). Серед них 72 дитини внутрішніх переселенців. Групи сформовано з розрахунку 10-12 дітей на одного вихователя.

У 2021-22 навчальному році здобуття загальної середньої освіти в області забезпечував 561 заклад (майже 145 тис. учнів  у довоєнний період). З початку війни понад 24,5 тисяч учнів області виїхали за кордон та здобували освіту за дистанційною формою. На сьогодні половина з учнів повернулися, решта – разом з батьками перебувають за кордоном.

Водночас, у волинських школах навчалися 2 174 учні-переселенці. Відповідно до заяв батьків, 1 683 учні з числа внутрішньо переміщених осіб навчатимуться надалі у 345 закладах загальної середньої освіти за новим місцем перебування родин.