Головна Освіта Підбили підсумки конкурсу проектів місцевих ініціатив навчальних закладів

Підбили підсумки конкурсу проектів місцевих ініціатив навчальних закладів

3113

У червні в Шацькій районній раді відбулося засідання конкурсної ради районного конкурсу проектів місцевих ініціатив (головував Сергій Карпук). Члени ради розглянули проекти, подані на конкурс, та визнали, яким чином буде розділений конкурсний фонд. Нагадаю читачам, що на початку травня Шацька районна рада вдруге оголосила інвестиційний конкурс проектів між навчальними закладами району, написання яких допоможе вирішити деякі проблемні питання освітян. Організували змагання для того, аби навчити самостійно залучати кошти з різних джерел, а також брати безпосередню участь у реалізації проектів. Адже лише деякі навчальні заклади району мають практику проектної діяльності. Бюджет конкурсу складає 200 тис. грн., які передбачені з залишків освітньої субвенції. Обов’язковою умовою є співфінансування не менше 5% від загальної суми витрат, необхідних для реалізації проекту. Від одного навчального закладу можна було подати два проекти, максимальна загальна вартість яких 100 тис. грн. Варто зазначити, що цьогоріч на конкурс надійшло 7 проектів, що відповідають вимогам та допущені до участі в конкурсі (минулого року – 3).

Першим до районної ради надійшов проект від школи с. Смоляри-Світязькі. Тут ремонту потребує корпус початкових класів. Загальний бюджет – 105 тис. грн., з районного бюджету передбачалося фінансування коштів у сумі 98,20 тис. грн.

Проект «Затишний клас» зі школи с. Пульмо передбачає закупівлю шкільних меблів та оргтехніки для учнів 5-го класу (загальна вартість 35,9 тис. грн.). Керівниками проекту залучено кошти благодійного фонду, батьківського комітету, а з районного бюджету автори проекту просять 26,5 тис. грн.

До участі в конкурсі заявку подали і зі школи с. Підманове: придбання інтерактивної дошки, проектора, дисплея та закріплювача оргтехніки для створення електронної платформи навчання для Нового освітнього простору. Загальна вартість проекту 52,5 тис. грн. У ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець потрібно замінити двері (за проектом коштує 32,8 тис. грн., фінансування з районного бюджету – 26,9 тис. грн.).

Проект «Кухня майбутнього» передбачає закупівлю у шкільну їдальню с. Світязь нового устаткування: електросковорідки, морозильної камери, електром’ясорубки, витяжки на суму 50 тис. грн., з них з районного бюджету – 47,5 тис. грн.

Відразу два проекти на розгляд конкурсної ради надійшло від школи с. Острів’я. Завдяки реалізації проекту «Гарний звук – шанс бути почутим» планується придбати для школи колонку та мікрофон (загальна вартість – 20 тис. грн., кошти районного бюджету – 19 тис. грн.). Проект «Спорт – запорука здоров’я» передбачає придбання спортивного обладнання на 10 тис. грн. (кошти районного бюджету – 9,5 тис. грн.).

Конкурсна комісія вирішила три проекти профінансувати в повному обсязі, а інші – частково. Отже, кошти між проектами розподілили таким чином:
1. «Здійснення ремонту корпусу початкових класів з метою створення умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти та оновлення матеріально-технічної бази школи» (ЗОШ І-ІІ ст. с. Смоляри-Світязькі) – частково у сумі 68,5 тис. грн., в зв’язку з тим, що проектом передбачені роботи, які не можуть бути профінансовані за рахунок коштів освітньої субвенції.
2. «Затишний клас» (закупівля шкільних меблів та оргтехніки для учнів 5-го класу) (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо) – 26,5 тис. грн., що становить повну вартість проекту.
3. «Створення електронної платформи навчання за стандартом Нового освітнього простору» (ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове) – 26,5 тис. грн., що дозволить придбати інтерактивну дошку. Варто зазначити, що проектом планувалася закупівля обладнання, яке уже придбано для шкіл в межах організації навчання за стандартом Нового освітнього простору.
4. «Заміна дверей в ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець» – в повному обсязі, 27 тис. грн.
5. «Кухня майбутнього» (модернізація харчоблоку ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь) – 33 тис. грн., що дозволить школі придбати електросковорідку, електром’ясорубку та витяжку для харчоблоку.
6. «Гарний звук – шанс бути почутими» (ЗОШ І-ІІ ст. с. Острів’я) – 9 тис. грн., на які школа придбає необхідні колонку та мікрофон. Як повідомила Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА, ноутбуками, купівлю яких передбачено в межах реалізації проекту, школи будуть забезпечуватися в межах організації навчання за стандартом Нового освітнього простору.
7. «Спорт – запорука здоров’я» (ЗОШ І-ІІ ст. с. Острів’я) – в повному обсязі, 9,5 тис. грн.

Вітаємо конкурсантів і нагадуємо, що реалізувати проекти необхідно до 25 грудня 2018 року. На всіх публічних заходах та підготовлених матеріалах проекту, згідно з положенням про конкурс, переможець зобов’язаний зазначати, що реалізація проекту здійснюється за рахунок коштів районного бюджету.

Дякуємо всім небайдужим, хто турбувався і турбується про покращення умов для навчання наших дітей.

Ірина ХВИСЮЧИК