Головна Освіта Про успішний досвід Ковельського центру професійно-технічної освіти розповідає Міністерство освіти і науки...

Про успішний досвід Ковельського центру професійно-технічної освіти розповідає Міністерство освіти і науки України

1119

2018 року Ковельський центр професійно-технічної освіти долучився до другої фази українсько-швейцарського проєкту з поліпшення сантехнічної освіти EdUP. Це відкрило перед командою Центру багато можливостей.

За рік до участі у проєкті EdUP Ковельський центр ПТО створив сучасний навчально-практичний центр для підготовки сантехніків. Крім того, колектив Центру почав проводити більше заходів для популяризації професій, за якими проводить підготовку.

«У Ковелі працює 13 шкіл, ще кілька закладів загальної середньої освіти є в сусідніх громадах. Ми працюємо із кожним: розповідаємо про можливість вступу, запрошуємо на День відкритих дверей. Якщо підлітки зацікавилися, домовляємося із адміністрацією школи про екскурсію до Центру. Вже на місці показуємо майстерні, де проходять практичні уроки монтажників санітарно-технічних систем, токарів, автослюсарів. Під час екскурсії підлітки можуть під наглядом майстрів виготовити якусь просту деталь або підключити сантехнічне обладнання. Словом, приміряти на себе роль конкретного фахівця», – розповідає директор закладу Сергій Антонюк.

Він також додав, що Ковельський центр ПТО окремо проводить зустрічі із директорами шкіл.

«Спілкуючись із управлінцями, розповідаємо історії успіху наших випускників, наводимо реальні приклади, коли люди з вищою освітою і досвідом роботи перенавчаються в нас на робітничу професію. Чому треба працювати зі шкільними адміністраціями? Деякі вчителі люблять “мотивувати” до навчання через залякування клеймом “ПТУшника”, зображуючи робітничу професію як щось непрестижне. Ми змінюємо стереотипи, пояснюємо реальний стан речей, наводимо розмір зарплат робітників та їхню затребуваність на ринку праці. Тоді ставлення шкільної спільноти змінюється», – каже Сергій Антонюк.

Щороку Ковельський центр ПТО проводить зустрічі з роботодавцями, представниками місцевого центру зайнятості. Випускники Центру успішно працюють, зокрема, на підприємствах, що надають комунальні послуги або займаються теплопостачанням.

Складаючи стратегію розвитку профтеху на найближчі роки, команда Ковельського центру ПТО ширше оцінила потреби закладу.

«Завдяки тренінгам з бізнес-планування, які організував проєкт EdUP, ми провели аналіз ринку праці і зрозуміли, що професія зварника є дуже популярною на Волині. Через великий попит на фахівців, виникла потреба осучаснити матеріально-технічну базу Центру. Тут стало в нагоді навчання з грантрайтингу від EdUP. Ідея грантового проєкту – покращити якість підготовки електрогазозварників, підвищити професійний рівень майстрів та викладачів, долучити провідні фірми до проведення навчання. Першим кроком для залучення донора стало те, що ми знайшли іноземного партнера – підписали угоду з польським Фондом розвитку відновлювальних джерел та охорони здоров’я. Зараз один із моїх заступників займається пошуком тематичного гранту. Сподіваюсь, в майбутньому нам вдасться знайти фінансування для втілення ідеї», – розповів Сергій Антонюк.

Пресслужба Міністерства

освіти і науки України