Головна Освіта Шевченко як символ волелюбної нації

Шевченко як символ волелюбної нації

3001

Нині Україна самостверджується для себе і для світу під знаком Шевченка. Під його знаком наш народ повертає собі національну самосвідомість і гідність. А Шевченків ідеал – Україна великої сім’ї, «вольної, нової». Не було в ньому ні краплини національної зарозумілості чи упередженості проти інших народів, і Україну він любив, за Україну він стояв, за Україну себе віддав не тому, що хотів би її підняти над іншими народами, а тому, що хотів бачити її рівною з іншими в сім’ї світовій.

А ми повинні пам’ятати заповіти, які писав у глибини майбутнього великий Шевченко.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, тебе своїм сучасником звемо. У росяні вінки заплетені суцвіття до ніг тобі, Титане, кладемо.

Вся Україна складає шану національному Пророкові, святкуючи 200-річчя від дня народження. 

У приміщенні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт. Шацьк було проведено літературно-музичну композицію, присвячену життєвому шляху Т.Г. Шевченка.

Святково прибрана кімната, виставка «Кобзарів» різних років видання, вишиті рушники створили урочисту і разом з тим задушевну атмосферу.

На святі прозвучали твори митця, старшокласники підготували презентацію про Шевченка. У вінок вшанування також вплелися пісні й поезії про великого поета та виступи поціновувачів Шевченкового слова.

Свято не залишило байдужим нікого з присутніх, кожен доторкнувся душею до палкого й нескореного серця поета, вічного Шевченка – образу волелюбної нації.

Оргкомітет свята школи.