Головна Освіта Школа – невід’ємна частина життя кожної людини

Школа – невід’ємна частина життя кожної людини

4847

Школа – не просто будівля, це світ, в якому живуть діти. Тому цей світ повинен бути по-особливому затишним, світлим, просторим, гарним. На те, що їхня школа стане такою в найближчі роки, сподіваються учні та вчителі Піщанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Як розповідає Любов Миколаївна Ковальчук (на фото), директор навчального закладу, в цьому році школа відзначатиме немало-небагато – столітній ювілей. Багатою та цікавою є історія цього закладу, яку тепер досліджують як колишні випускники, так і вчителі та учні. Ідейним натхненником цієї справи є вчитель-методист Олександр Михайлович Кравченко, а також випускник школи 1958 року Словіков Микола Костянтинович, котрий на даний час проживає у Москві. Він же і займається збором матеріалу про перших післявоєнних випускників школи. В свою чергу, Олександр Кравченко уже більш докладно займається краєзнавчою роботою, до якої залучив усіх учнів школи. Під його керівництвом в школі створено історико-краєзнавчий музей, частими відвідувачами якого є учні із сусідніх шкіл. Зібрано чимало матеріалів від старожилів про всі хутори, які існували у післявоєнні роки, і про саме село. Тісною є співпраця в цьому напрямку із Любомльським краєзнавчим музеєм, обласним архівом.

«В школі тепер навчається 143 учні, – розповідає Любов Миколаївна. – А ще порівняно недавно – у 2005 році, коли я стала працювати директором, в школі було більше 200 дітей. Хоча останнім часом кількість дітей в школі майже не змінилася, трохи побільшало дітей дошкільного віку, тож сподіваємося, що в наступні роки будемо набирати вже повні класи. Учні нашої школи завжди беруть участь в олімпіадах районного рівня, часто займаючи призові місця. Бувало, що й в обласних олімпіадах показували високі результати. Якби не проблема з приміщенням, то можна було б повноцінно організувати профільне навчання старших класів».

В розмові директор школи також зізнається, що окрім цього приміщення, яке збудоване 100 років тому ще з польської цегли і до якого виявляють неабиякий інтерес чимало дослідників з Польщі та України, діти навчаються ще у чотирьох корпусах, один з яких (там розміщено їдальню, бібліотеку та музей) знаходиться в аварійному стані. Через таку ситуацію в холодну пору року діти не мають спортивної кімнати для занять фізкультури, не проводяться екскурсії шкільним музеєм, створюються інші незручності в навчально-виховному процесі. Надіються вчителі та учні на те, що все ж незабаром розпочнеться добудова школи, профінансувати проект якої обіцяв благодійний фонд «Патріот Волині». Також за сприяння цього благодійного фонду в школі замінено 26 вікон, а ще отримали дві класні дошки, ноутбук, принтер, проектор та екран, а також інше шкільне начиння.

В той час, коли владою різних рівнів вирішуються проблеми матеріальні, в школі завжди панує атмосфера співтворчості між вчителями та учнями, що дає нічим не замінний досвід. Вчителі та учні вірять, що невдовзі будуть навчатися в новому закладі, де тепло, затишно та комфортно.

Віта ШЕПЕЛЯ.