Головна Освіта «Сокіл» («Джура»): 6 куренів зареєстрували на Волині

«Сокіл» («Джура»): 6 куренів зареєстрували на Волині

1641

Національно-патріотичне виховання, особливо в час війни, залишається невід’ємною частиною навчального процесу. І Всеукраїнська дитячо-юнацька гра «Сокіл» («Джура») – це яскравий приклад того, як навчити дітей любити рідну землю, вивчати власну історію, плекати давні звичаї та традиції, розвиватися фізично та духовно.

Впродовж останніх років волинські школярі активно долучаються до джурівського руху. Так, нещодавно на Волині зареєстрували 6 куренів-осередків національно-патріотичного виховання, а саме:

  • Курінь імені Юрія Ковальчука (Заклад загальної середньої освіти «Ліцей № 1 м. Ковеля» Волинської області);
  • Курінь імені Віталія Квача (Куклинський ліцей Маневицької селищної ради Волинської області);
  • Курінь імені Едуарда Гриневича (Колодіївська гімназія Маневицької селищної ради Волинської області);
  • Курінь імені Мирослава Поліщука (Тойкутський ліцей Ковельської міської ради Волинської області);
  • Курінь імені Віталія Дідика (Комунальний заклад загальної середньої освіти «Мишівський ліцей Іваничівської селищної ради Волинської області»);
  • Курінь імені Михайла Дарчича (Заклад загальної середньої освіти «Бихівський ліцей» Любешівської селищної ради Волинської області).

Слід зазначити, що створення куренів при закладах освіти сприяє розвитку учнівського самоврядування та виховує у дітях дух патріотизму. А джури – майбутні відважні та сміливі захисники держави, справжні її патріоти та гідне свідоме покоління. Тож робота зі створення куренів на місцях триває.

Закликаємо юних волинян долучатися до Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»)!

Довідково: Курінь – первинний осередок гри, який може складатися з одного або двох роїв молодих козаків, від трьох до п’яти роїв джур і у разі потреби/можливості – двох або трьох роїв новаків (козачат).

Кожен курінь гри обирає собі назву за іменем покровителя (патрона) – історичної постаті місцевого або загальнонаціонального значення, яка відзначилася вагомим внеском у боротьбу за державність України в період від часів княжої доби до сьогодення.