Головна Освіта У 535 закладах загальної середньої освіти Волинської області навчальний процес організовано в...

У 535 закладах загальної середньої освіти Волинської області навчальний процес організовано в очній, дистанційній та змішаній формах

1775

В умовах воєнного стану пріоритетним завданням є збереження життя та здоров’я громадян, особливо дітей. Тож про створення безпечного освітнього середовища на Волині говорили 7 листопада 2023 року під час засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбулось в області вперше.

«Якісна освіта та безпека дітей під час навчання – одне з найважливіших завдань у роботі місцевої влади, тож саме тут це стало питанням на порядку денному засідання. Прошу запрошую всіх до активного спілкування та конструктивного діалогу. У всіх є можливість висловитись, поставити питання та долучитися до прийняття важливих рішень», – зазначив начальник ОВА Юрій Погуляйко під час засідання членів Конгресу.

Участь у засідання взяли голови обласної ради Григорія Недопада, керівників районних військових адміністрацій, очільників територіальних громад, членів президії Регіонального Офісу Конгресу. А також представники міністерств, серед яких заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Як повідомив Андрій Вітренко, у державному бюджеті на 2023 рік для облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти передбачили окрему субвецію розміром 1,5 млрд грн

За оперативною інформацією станом на 1 листопада в межах цієї субвенції затверджено 286 проєктів. З них на будівництво – 43 проєкти, на реконструкцію – 25, на капітальний ремонт – 200 проєктів, на виготовлення проєктно-кошторисної документації – 18 проєктів.

На 2024 рік держава запланували виділити 2,5 млрд грн для забезпечення укриттями закладів загальної середньої освіти. На сьогодні проєкт ще проходить погодження у відповідних міністерствах.

Щодо Волинської області, то субвенція з держбюджету на на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти становила сумі 47 млн 163 тис. грн. Ці кошти на умовах співфінансування спрямували на будівництво захисних споруд для закладів освіти Боратинської, Ківерцівської, Луцької та Ковельської громад. Завершать будівництво укриттів до кінця поточного року.

Також триває робота щодо організації охорони об’єктів закладів освіти. Штатною охороною на сьогодні забезпечено 241 заклад. Тривожною сигналізацією з виведенням сигналу на пульти охорони («тривожна кнопка») обладнано 297 закладів.

Це маленький відсоток від усіх закладів. Тож на засіданні вирішено доручити головам тергромад та керівникам районних адміністрацій покращити роботу в цьому напрямку.

Також  триває реалізація Всеукраїнського проєкту «Клас безпеки», метою якого є вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту. На сьогодні в області відкрито 70 класів безпеки

Загалом укриття в області мають близько 1000 закладів освіти, в тому числі 258 – об’єкти загальної середньої освіти. Ще 87 закладів потребують укриття. Серед основних причин неможливості облаштування укриття – технічне обладнання та відсутність фінансування. Тож робота продовжується.

У 535 закладах загальної середньої освіти області навчальний процес організовано в очній, дистанційній та змішаній формах з урахуванням безпекової ситуації, наявності, стану та місткості укриття.

Зокрема, в очному режимі працює 349 закладів загальної середньої освіти (65% загальної кількості закладів). У минулому навчальному році в такому режимі працювало лише 160 закладів освіти (29 %). Дистанційне навчання організовано у 37 закладах (7 %). Відповідно, в минулому навчальному році дистанційно працювало 155 закладів (28%). За змішаною формою сьогодні функціонує 149 закладів освіти (28 %).

Станом на сьогодні у звичному режимі навчається 104,8 тис. здобувачів освіти (74,3 % загальної кількості учнів), дистанційне навчання – 4,7 тис. учнів (3,3 %); у змішаному форматі навчається 31,6 тис. дітей (22,4 %).