Головна Освіта У Луцькій художній школі можна навчитися мистецтву писанкарства

У Луцькій художній школі можна навчитися мистецтву писанкарства

847

У Страсний тиждень, що перед Великоднем, у Луцькій художній школі майстри дають уроки писанкарства, в яких можуть взяти участь усі охочі. Сьогодні долучитися до народного мистецтва та поринути у світ української традиції прийшла заступник міського голови Ірина Чебелюк. Директор художньої школи, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віра Конська провела цікавий урок-екскурс про мистецтво писанкарства, його історію, семантику, символіку писанок. Під керівництвом майстрів кожен з присутніх мав нагоду власноруч створити шедеври, застосовуючи різноманітні техніки та прийоми в оздобленні писанок.

Писанкарство — це не лише мистецтво, а й спосіб виявлення культурної спадщини, адже кожен регіон має власні орнаменти та особливі підходи до оздоблення. До прикладу, на Волині традиційними малюнками на писанках є сосонки, драбинки, дубове листя, геометричні фігури.

Ірина Чебелюк зазначила, що відповідально ставиться до орнаментів, які обрала для писанки, адже вони символізують життя та перемогу і обов’язково здійсняться.

Також у виставковій залі Луцької художньої школи експонується виставка «Писанковий дивосвіт», де представлені роботи учасників конкурсу з писанкарства.

268 учнів художньої школи та семи загальноосвітніх шкіл міської територіальної громади представили на конкурс 1134 писанки.

Усі конкурсні роботи є авторськими і виконані в традиційній манері – восковим розписом, з фарбуванням природними або хімічними барвниками.

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)