Головна Освіта У Луцькій територіальній громаді відбулася презентація проєкту зі зміни соціальних норм для...

У Луцькій територіальній громаді відбулася презентація проєкту зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству

1305

31 січня на зборах Міського учнівського парламенту було презентовано проєкт зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству в Луцькій міській територіальній громаді, у межах якого заплановано проведення хакатону «Драйвери соціальних змін».

Проєкт реалізовується управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та департаментом освіти Луцької міської ради у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.

 

Мета проєкту – викорінення шкідливих і встановлення нових соціальних норм для запобігання проблемі домашнього насильства у Луцькій міській територіальній громаді шляхом формування серед школярів громади руху драйверів соціальних змін.

Тамара Бондарук, начальниця відділу соціальних проєктів управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Надія Бруяка, психологиня мобільної бригади надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, розповіли присутнім про проблему на вирішення якої спрямований проєкт та основні етапи його реалізації.

 

Попри наявність програм, що розробляються та впроваджуються для підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми насильства, поведінка, що призводить до випадків насильства все ще має місце.

Річ у тому, що в суспільстві існують певні погляди та переконання щодо домашнього насильства – соціальні норми. Вони надають правову перевагу чоловікам, виправдовують насильство та сприяють укоріненню гендерної нерівності між чоловіками та жінками. Існування деструктивних соціальних норм призводить до того, що їхня хибність вважається нормою і навіть не ставить під сумнів неправильність поведінки.

 

Оскільки найсприятливішим ґрунтом та драйверами для будь-яких змін є діти, авторками проєкту вирішено основною безпосередньою аудиторією зробити школярів і школярок. У межах проєкту буде проведено хакатон «Драйвери соціальних змін» серед активних небайдужих і креативних команд, учасниками яких є діти віком від 14 до 18 років. Вони спрямують сили на пошук рішень, які змінюватимуть деструктивні соціальні норми, що породжують домашнє та гендерно зумовлене насильство.

 

На першому етапі реалізації проєкту заплановано проведення серії тренінгів для школярів спрямованих на:

– розуміння базису соціальних норм щодо домашнього насильства, того, як вони працюють і як їх можна змінити, щоб запобігти насильству проти жінок і попередити його негативні наслідки;

– формування установок на важливості промоції ідеї здорових, екологічних стосунків між людьми незалежно від фізичних, психологічних, соціальних, статевих та інших відмінностей.

 

 

Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради