Головна Освіта У Володимирі говорили про організацію харчування у закладах освіти громади

У Володимирі говорили про організацію харчування у закладах освіти громади

2299

Днями відділ освіти управління з гуманітарних питань у співпраці з Володимирським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області для директорів, відповідальних осіб за організацію харчування, медичних працівників, кухарів та підприємців організували наради-семінари з питань організації харчування у закладах дошкільної та загальної  середньої  освіти громади.

Їх провели начальник та заступник начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства райуправління держпродспоживслужби Василь Мельник та Оксана Легкобит, головний спеціаліст відділу освіти управління з гуманітарних питань Людмила Салабай.

Учасники заходу обговорили передумови реформи дошкільного та шкільного харчування, стратегічні цілі, завдання та показники їх досягнення, сучасні нормативно-правові акти, планування меню тощо.

Ознайомилися зі збірником рецептур страв, рекомендованих для харчування дітей в закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку і закладах соціального захисту, підготовленого у межах Стратегії реформування системи шкільного харчування, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Матеріали, представлені у цьому збірнику, розроблені відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Міністерство охорони здоров’я України вважає за можливе використання цього збірника у роботі.

Переглянули інформацію на платформі ЗНАЄМО (КОЛИ МИ ЗНАЄМО, ЩО ЇМО), де можна дізнатись про реформу системи харчування в українських закладах освіти та отримати перевірену інформацію про збалансовану їжу й корисні звички.

Присутні на заході висловили переконання, що діти мають отримувати в закладах освіти поживну здорову їжу «тут і зараз».

Є сподівання, що невдовзі правильне харчування стане свідомим вибором, який більшість людей робитиме на основі позитивного дитячого досвіду.