Головна Освіта У Володимирському ліцеї №5 відкрили клас миру

У Володимирському ліцеї №5 відкрили клас миру

1921

Завдяки перемозі у проєкті “Надання можливостей молоді для забезпечення примирення суспільства: сприяння взаєморозумінню та ненасильницькому спілкуванню” у Володимирському ліцеї №5 імені Анатолія Кореневського створений Клас Миру – простір миробудування і медіації в освітньому середовищі.

Як розповіла директор ліцею Ірина Костюк, проєкт реалізовано всеукраїнською громадською організацією «Поруч»  у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини ChildFundDeutschland, профінансовано Інститутом Міжнародних зв’язків і Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Урочистому відкриттю класу передувала серія соціальних тренінгів та воркшопів для учнів і вчителів громади на теми запобігання насильства, розв’язання конфліктів, що часто викликані травмами молодих людей з окупованих територій, формування мирного середовища, зміцнення життєстійкості.
Відтак, в одному з кабінетів зроблено ремонт, встановлено техніку та обладнання, намальовано мурал, який відповідає загальній концепції проєкту. У приміщенні тематичні заняття та інші шкільні заходи.
Ініціаторка участі в українсько-німецькому проєкті психологиня Катерина Урус  розповідає, що заявку на участь подали ще в лютому, але, через початок повномасштабної війни, впровадження проєкту відтермінувалося. Та попри особливості роботи освітнього закладу у зв’язку з воєнним періодом, педагоги та учні ліцею беруть активну участь у різноманітних проєктах.