У містах обласного значення Володимирі-Волинському та Нововолинську вже тривалий час функціонують камери зовнішнього спостереження, придбані за кошти міських бюджетів. Поліцейські стверджують, що камери суттєво допомагають їм розкривати злочини по гарячих слідах, а також сприяють профілактиці їх вчинення, адже дисциплінують населення.
У Володимирі-Волинському нині функціонує 38 камер, в майбутньому планують встановити ще стільки ж. До того ж на виїзді та в центрі міста працюватимуть 4 так звані розумні камери, які розпізнаватимуть номерні знаки авто. Правоохоронці та місцева влада вже встигли оцінити перші результати роботи камер відеонагляду.
До прикладу, у новоствореному парку міста встановили відеоспостереження нещодавно. Камер декілька, тому новенькі лавочки та доріжки точно захищені від дій хуліганів. Очільник відділу поліції Василь Майданюк розповідає, що в кінці серпня завдяки цим же камерам поліцейські розкрили крадіжку в одному з сусідніх будинків: «Злочинець проник в будівлю і виніс звідти телевізор. Це було у вечірній час, тому на відео ми побачили лише постать чоловіка і телевізор в руках, проте ми визначили напрямок руху злочинця, переглянули всі сусідні камери й виявили, що чоловік збув крадене в ломбарді. Так і встановили особу крадія», – ділиться успішним розкриттям злочину Василь Майданюк.
Він розповідає, що завдяки відеонагляду можна оперативніше розкривати тяжкі та особливо тяжкі злочини по гарячих слідах: «Раніше доводилося їздити до підприємців, які самі встановлювали камери, писати запити. На це витрачали дуже багато часу, а злочинець міг втекти. Зараз ми маємо вільний доступ до камер та можемо по гарячих слідах розкривати злочини, адже черговий спостерігає за обстановкою, дивиться, куди поїхав той чи інший автомобіль, або куди побіг злочинець, по прикметах зорієнтовує наряд. Також камери сприяють й профілактиці вчинення злочинів, адже особи бачать їх і розуміють, що все, що вони зроблять, буде знято», – зазначає Майданюк.
Тим часом, у сусідньому Нововолинську функціонує вже 81 камера відеоспостереження, з них 4 камери розумні, які розпізнають і номерні знаки автомобілів, і обличчя водіїв та пасажирів.
Начальник Нововолинського відділення поліції Василь Бучинський розповідає, що одне з наймасштабніших пограбувань у місті було максимально оперативно розкрите саме завдяки камерам: «Зловмисники тоді викрали майже мільйон гривень у місцевого жителя. Під час пограбування нанесли потерпілому тілесні ушкодження і використали газовий балончик. Коли на місце події приїхали працівники карного розшуку і слідчі, ми вже мали на руках відео з камер, де видно авто і обличчя розбійників. Приблизно через півтори години їх затримали».
Василь Бучинський також підтверджує, що практично всі правопорушення, які трапилися на територіях, покритих камерами, – розкриті.
Перший заступник міського голови Нововолинська Андрій Сторонський каже, що місто зацікавлене у безпеці, тому влада всіляко допомагає у цьому поліцейським: «Коли ми говоримо про боротьбу зі злочинністю або профілактику злочинності, то, безумовно, необхідно створювати умови для результативної діяльності працівників поліції. Одна з таких умов – це встановлення відеокамер. Впродовж 3-4 років місцева влада постійно виділяла кошти на це, продовжуватимемо роботу в цьому напрямку».
Збільшення кількості камер у населених пунктах Волині та виведення їх на чергові частини поліції дозволяє контролювати ситуацію в області у режимі реального часу. Адже мета єдина – безпечне середовище для громадян.
Сектор комунікації поліції Волинської області