Головна Право Боротьба із самогоноварінням триває

Боротьба із самогоноварінням триває

3470

Незважаючи на заборону виготовлення, зберігання та збуту самогону або інших міцних спиртних напоїв домашнього виробництва та передбачену законодавством відповідальність, роботи в правоохоронців у цьому напрямку все ж вистачає. Кількість осіб, котрі намагаються таким чином поповнити сімейний бюджет, не меншає.

Завітавши 10 жовтня цього року в с. Острів’я, дільничні інспектори міліції Шацького РВ УМВС затримали 39-річного місцевого мешканця, який за місцем свого проживання незаконно зберігав та продавав своїм односельцям самогон. Під час проведеної перевірки в його господарстві було вилучено 60 літрів оковитої. Аналогічний злочин був виявлений 24 жовтня в с. Світязь, де було встановлено, що 67-річна пенсіонерка у своєму господарстві займалася незаконним виготовленням самогону та його продажем мешканцям села. Під час проведення перевірки та документування факту реалізації сурогату дільничними інспекторами міліції було виявлено та вилучено 240 літрів самогонної закваски та 51,750 літрів самогону.

З початку 2013 року по теперішній час дільничними інспекторами міліції Шацького РВ УМВС було складено 46 протоколів за ст. 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за яку передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімум доходів громадян.

На сьогоднішній день дільничні інспектори міліції продовжують на своїх дільницях займатися профілактичною роботою щодо протидії самогоноваріння та припинення діяльності точок самогоноваріння. Також дільничними інспекторами міліції були проведені профілактичні бесіди з раніше судимими особами та тими, які формально підпадають під дію адміністративного нагляду, сімейними дебоширами та алкоголіками з метою протидії самогоноварінню, спонуканню неповнолітніх до вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин та скоєння правопорушень і злочинів. З метою запобігання продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів спільно з відділом кримінальної міліції у справах дітей були проведені бесіди з продавцями.

У зв’язку з цим Шацький РВ УМВС України у Волинській області закликає громадян не порушувати законодавство і усвідомлювати наслідки протиправних дій, пов’язаних із зберіганням та збутом самогону або інших міцних спиртних напоїв домашнього виготовлення.

Олена Костюк,
інспектор по роботі з населенням Шацького РВ УМВС.