Головна Право На Волині спеціалізований Центр поліції із розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих...

На Волині спеціалізований Центр поліції із розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, протягом місяця опрацював 55 звернень громадян

416

37 повідомлень надійшло у телефонному режимі, 18 – під час особистого прийому.

Родичі зниклих безвісти громадян зверталися до фахівців центру, аби встановити контакти з працівниками слідчих підрозділів ГУНП інших областей України, які здійснюють досудове розслідування після зміни підслідності у кримінальних провадженнях, та щодо іншої інформації з приводу зниклих.

Раніше ми повідомляли, що в кінці травня у ГУНП у Волинській області запрацював спеціалізований Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. До складу Центру входять фахівці різних служб: окрім органів досудового розслідування, сюди включені спеціалізовані співробітники – працівники карного розшуку, оперативно-технічних служб, кіберполіції, кримінального аналізу тощо.

Також цей Центр взаємодіє із уповноваженим МВС України з питань розшуку безвісти зниклих осіб та іншими громадськими і волонтерськими організаціями.

Фахівці Центру допоможуть рідним та близьким зниклих безвісти на війні або тим, що потрапили в полон, дізнатись який алгоритм дій родичів під час отримання інформації про безвісне зникнення, полон чи загибель громадян за особливих обставин; інформацію про номер кримінального провадження за фактом безвісного зникнення чи полону громадян; підрозділ ГУНП у Волинській області, в якому воно зареєстроване, стан досудового розслідування й проведених оперативно-розшукових заходів; інформацію про підрозділ (дані слідчого), до якого скероване кримінальне провадження після зміни у ньому підслідності.

Крім того, спеціалісти можуть надати інформацію про стан виконання і результати призначених судових молекулярно-генетичних експертиз щодо родичів зниклих громадян. Для цього на базі ГУНП у Волинській області діє лабораторія зі встановлення ДНК-профілів людей, де спеціалісти-криміналісти мають можливість відбирати біологічні матеріали та за допомогою приладу ANDE-6C за 90 хвилин встановити результати чотирьох або п’яти зразків.

Заступник начальника слідчого управління Максим Новицький розповів, що не потрібно чекати три доби після того як втрачено зв’язок із людиною, а можна одразу звертатися до найближчого підрозділу поліції за місцем проживання (свого або зниклої особи).

У кожному територіальному підрозділі поліції є фахівці, які безпосередньо займаються цим напрямком роботи та обов’язково допоможуть.

Нагадуємо, прийом родичів зниклих осіб і тих, що потрапили в полон, здійснюється щосереди та щоп’ятниці з 14.00 до 17.00 за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 11, приміщення ГУНП у Волинській області.

Отримати консультацію фахівців Центру можна щоденно з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 18.00 за номерами телефонів: +38 (068)3374130, +38 (095)2223701, +380 (73) 406 53 24.

Крім того, звернутися за допомогою ви можете в будь-який підрозділ поліції.

Сектор комунікації поліції Волинської області