Головна Право Поліцейські ліквідували майже 300 гектарів незаконних посівів нарковмісних рослин у Волинській області

Поліцейські ліквідували майже 300 гектарів незаконних посівів нарковмісних рослин у Волинській області

1481

У ході операції знищено 228 тисяч рослин маку та майже чотири мільйони кущів конопель. За фактом незаконного культивування нарковмісних рослин слідчі підрозділи Національної поліції розпочали понад дві тисячі кримінальних проваджень. 

З травня на всій території країни працівники Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції спільно з іншими підрозділами поліції проводили  оперативно-профілактичні заходи під умовною  назвою «МАК». Їхня мета – ліквідація незаконних посівів рослин снотворного маку та конопель, недопущення витоку на «чорний» ринок наркотичних засобів, виготовлених з наркосировини рослинного походження.

Загалом у результаті обстеження присадибних ділянок та сільськогосподарських підприємств правоохоронці виявили та ліквідували понад три тисячі незаконних посівів нарковмісних рослин загальною площею понад 300 гектарів.  Знищено 228 тисяч рослин маку та майже чотири мільйони кущів конопель.

У Волинській області оперативники Управління боротьби з наркозлочинністю ДБН НПУ спільно з волинськими поліцейськими викрили 42-річного місцевого мешканця, який вирощував на присадибній ділянці понад 12 тисяч рослин снотворного маку.

Жителька Калинівського району, що на Вінниччині, також вирощувала кущі конопель на городі серед кукурудзи. Правоохоронці знищили майже 2 000 рослин.

Наразі обом правопорушникам вже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.

У Вінницькому регіоні до оперативників УБН ДБН НПУ надійшла інформація, що мешканка Гайсинського району вирощувала вдома мак та коноплю. Після ретельної перевірки оперативники встановили, що на території домоволодіння жінки ростуть заборонені нарковмісні рослини. Правоохоронці, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, провели санкціонований обшук, під час якого виявили та вилучили 620 рослин маку та більше 3 000 кущів конопель.

Для виявлення незаконних посівів, які наркоаграрії намагаються приховати у важкодоступних місцях або серед інших сільгоспкультур, поліцейські використовують потужності безпілотної аеророзвідки. Так, з висоти пташиного польоту виявлено 70 незаконних посівів заборонених культур у 19 регіонах країни.

Операція «Мак-2020»: поліцейські ліквідували майже 300 гектарів незаконних посівів нарковмісних рослин

Так, в Одеській області поліцейські УБН ДБН НПУ спільно з працівниками Державної прикордонної служби України та Ізмаїльського прикордонного загону морської охорони виявили дві земельні ділянки в болотистих непрохідних плавнях Ренійського району, де росло майже дві тисячі кущів конопель.

А на Житомирщині поліцейські знищили понад три тисячі рослин конопель, які виявили на одному з полів поміж соняшників. На цьому ж полі  оперативники боротьби з наркозлочинністю вилучили ще п’ять кілограмів вже зібраної сировини, яку зловмисники сушили на сонці поміж рядків заборонених насаджень.

За результатами операції за фактами порушень вимог законодавства щодо культивування нарковмісних рослин слідчі підрозділи Національної поліції розпочали 2 078 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого ст. 310 Кримінального кодексу України (Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель).  У 1216 кримінальних провадженнях правопорушникам уже повідомлено про підозру.

Департамент боротьби з наркозлочинністю
Національної поліції України