Головна Право Операція «Акциз»: Волинські правоохоронці продовжують протидіяти нелегальному обігу тютюнових виробів

Операція «Акциз»: Волинські правоохоронці продовжують протидіяти нелегальному обігу тютюнових виробів

338

На виконання вимог протокольного рішення наради керівництва Міністерства внутрішніх справ України та органів системи МВС від 17.01.2024, Управлінням стратегічних розслідувань у Волинській області на території Волинської області організовано проведення спільного з іншими правоохоронними органами відпрацювання місць можливого незаконного виробництва та зберігання підакцизних товарів, зокрема тютюнових виробів, а також мереж їх продажу (роздрібної торгівлі).

Основна мета відпрацювання – припинити нелегальну торгівлю без сплати податків на ринках тютюнових виробів.

Станом на 20 березня 2024 правоохоронці перевірили понад 5701 торгівельних об’єктів, провели 20 обшуків, повідомили про підозру 3 осіб та скерували до суду 2 кримінальні провадження за ч.1 ст. 204 КК України (незаконне придбання, зберігання, транспортування з метою збуту підакцизних товарів) відносно 2 осіб. Всього з незаконного обігу вилучено понад 50 тис. пачок контрафактних цигарок без марок акцизного податку.

Працівниками територіальних підрозділів ГУНП у Волинській області виявлено 25 фактів незаконного транспортування тютюнових виробів, складено 163 адміністративних протоколів, за результатами яких з незаконного обігу вилучено понад 8 тис. пачок цигарок без марок акцизного податку. На розгляд до судових органів Волинської області скеровано 156 адміністративних протоколів.

Окрім того, працівниками УСР у Волинській області спільно з детективами ТУ БЕБ в м. Києві та оперативниками Управління СБ України у Волинській області викрито та ліквідовано підпільний цех по виробництву тютюну на території Волинської області. В рамках даного кримінального провадження проведено 6 обшуків за результатами яких виявлено та вилучено понад 30 тонн тютюну та обладнання для його подрібнення. Вартість вилученого тютюну на «чорному» ринку становить понад 20 млн. грн.

Робота в даному напрямку триває.

Сектор комунікації поліції Волинської області