Головна Право Поліцейські викрили чергову незаконну схему переправлення чоловіків призовного віку за кордон

Поліцейські викрили чергову незаконну схему переправлення чоловіків призовного віку за кордон

417

Цього разу зловмисники використали своєрідний спосіб: пропонували чоловікам стати «багатодітними батьками» і навіть підшукали для цього одиноку матір з дитиною.

Співробітники управління міграційної поліції спільно зі слідчими Луцького РУП, за інформаційно-аналітичної підтримки відділу кримінального аналізу та за процесуального керівництва Луцької окружної прокуратури, задокументували злочинну діяльність двох жителів Луцької громади, які налагодили схему незаконного переправлення військовозобов’язаних через держкордон України.

 

Схема була такою: зловмисники підшуковували громадян призовного віку, які мали намір незаконно покинути Україну, та пропонували їм зареєструвати батьківство за новонародженою дитиною, яка насправді була чужою. Учасник “схеми”, маючи двох дітей, таким чином ставав “батьком” третьої дитини, отримував статус багатодітного і міг виїхати за кордон.

6 липня, після реєстрації за одним з «клієнтів» батьківства в відповідному органі влади Луцького району, зловмисників затримали співробітники поліції «на гарячому» у порядку ст. 208 КПК України. Ті саме отримували винагороду за свої злочинні дії – 1300 доларів.

За місцями проживання та в автомобілі провели санкціоновані обшуки, під час яких виявили докази по справі.

Сьогодні, 7 липня, їм оголосили про підозру за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 332 ККУ. Затриманим 32 і 55 років відповідно, нині обоє в ізоляторі тимчасового тримання, вирішуватиметься питання запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії та перевіряється причетність затриманих до скоєння аналогічних злочинів за участі інших осіб.

Щодо жінки, яка має статус одинокої матері та погодилась записати своє немовля на фіктивного батька, також буде прийняте процесуальне рішення.

Сектор комунікації поліції Волинської області